شکست پرسپولیس، توقف استقلال و تداوم صدرنشینی سپاهان و شهر خودرو از حوادث مهم هفته دوم لیگ برتر نوزدهم فوتبال ایران بود.

در هفته دوم لیگ برتر نوزدهم فوتبال ایران که در دو روز پنج‌شنبه و جمعه برگزار شد حوادث مهمی رخ داد که از جمله آن می‌توان به توقف استقلال در شب از دست رفتن برد با تساوی در دقایق پایانی و شکست پرسپولیس در تبریز پس از مدت‌ها، اشاره کرد.

در روز اول استقلال در ورزشگاه آزادی میزبان فولاد خوزستان بود که با وجود برد ۱ بر ۰ تا ثانیه‌های پایانی با گل دقیقه ۹۶ امیرحسین باقرپور مقابل این تیم به تساوی رسید و متوقف شد.

سپاهان نیز در ادامه روند رو به رشد خود با تک گل علی قربانی از روی ضربه سر، ماشین‌سازی تبریز را شکست داد. همچنین شهر خودرو مشهد در ورزشگاه امام رضای این شهر پذیرای شاهین شهرداری بوشهر بود که با نتیجه ۲ بر ۱ این تیم را از پیش رو برداشت و دومین برد متوالی خود را بدست آورد.

در آخرین بازی روز اول نیز صنعت نفت آبادان در خانه مقابل نفت مسجد سلیمان با تساوی ۱ بر ۱ کار خود را به پایان رساند. این تساوی خانگی نفت آبادان پس از پیروزی هفته اول مقابل فولاد بدست آمد.

 

هفته دوم لیگ نوزدهم در روز دوم

 

اما در روز دوم و مهم‌ترین بازی هفته، تراکتورسازی تبریز در ورزشگاه یادگار امام تبریز با ۸۰ هزار تماشاگر به مصاف پرسپولیس رفت. در این بازی پرهیجان و زیبا تراکتورسازی با استفاده از امتیاز میزبانی و شوت دیدنی احسان حاج‌صفی مقابل پرسپولیس به پیروزی ۱ بر ۰ رسید.

دیگر دیدارهای روز دوم با توقف بدون گل و خانگی سایپا مقابل گل‌گهر سیرجان و تساوی بدون گل ذوب‌آهن در زمین پارس جنوبی جم پیگیری شد.

در آخرین بازی هفته دوم لیگ برتر نوزدهم نیز نساجی میزبان پیکان تهران بود که در یک بازی پرگل و دیدنی با نتیجه ۴ بر ۳ این تیم را شکست داد. نساجی در این بازی ابتدا با گل دقیقه ۳۶ رضا علیاری پیش افتاد. سپس پیکان با گل دقیقه ۴۰ شهریار مغانلو بازی را به تساوی کشاند.

قبل از پایان نیمه اول نساجی توسط علی‌اصغر عاشوری گل دوم را زد. بالافاصله پس از شروع نیمه دوم در دقیقه ۴۸ علی شجاعی گل سوم نساجی را به ثمر رساند و سه دقیقه بعد نیز رضا دهقانی با گل چهارم تیر خلاص را بر پیکان وارد کرد.

اما پیکان به بازی برگشت و در دقایق ۷۲ و ۸۳ توسط سعید واسعی و شهریار مغانلور دو گل از گل‌های خورده شده را جبران کرد که این گل‌ها برای فرار از شکست کافی نبود و این تیم با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل نساجی شکست خورد.

با نتایج پیش آمده در هفته دوم لیگ برتر نوزدهم فوتبال ایران که در آن شکست پرسپولیس، توقف استقلال و تداوم پیروزی‌های سپاهان و شهر خودرو رقم خورد، صدرنشینی سپاهان و شهر خودرو تثبیت شد.

صعود نساجی مازندران به رتبه سوم  را نیز می‌توان از جمله حوادث هفته دوم لیگ نوزدهم برشمرد.

 

جدول لیگ برتر نوزدهم در پایان هفته دوم

جدول رده‌بندی لیگ نوزدهم در پایان هفته دوم

 

 

عکس‌های گرافیکی طنز و سرگرمی