باشگاه استقلال تهران هفتمین خرید خود را نیز با به خدمت گرفتن شیخ دیاباته قطعی کرد تا فعال‌ترین تیم نقل و انتقالات تابستانی باشد.

در ادامه خریدهای پر تعداد استقلال تهران این تیم در راستای تقویت خط حمله خود بازیکن ۳۱ ساله اهل مالی را که سابقه بازی در بردو فرانسه و عثمانلی اسپور ترکیه را دارد، به استخدام خود درآورد.

شیخ دیاباته در پست مهاجم نوک بازی می‌کند و در تیم‌های بوردو، آژاکسیو، نانسی، عثمانلی اسپور، متس، بنونتو و الامارات سابقه بازی دارد.

دیباته که از تیم جوانان بوردو به تیم بزرگسالان این باشگاه فرانسوی راه یافته، در این تیم عملکرد بسیار درخشانی از خود به جای گذاشته است و در طول ۸ سال حضور در بوردو طی سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۶ در ۱۲۷ بازی توانسته ۵۰ گل به ثمر برساند.

همچنین این بازیکن ۳۹ بازی ملی در تیم ملی مالی دارد که در این ۳۹ بازی ۱۵ گل برای کشورش ثبت کرده است. شیخ دیاباته پس از سیاوش یزدانی، محمد بلبلی، علی باقری، مسعود ریگی، علی دشتی و آرش رضاوند هفتمین خرید قطعی باشگاه استقلال در نقل و انتقالات تابستانی فصل ۹۹-۹۸ است.

این در حالی است که اکثر خبرگزاری‌ها از جمله ۹۰ دیروز اعلام کردند که رضا اسدی با استقلال به توافق نهایی رسیده و بزرودی قرارداد خود را امضا خواهد کرد. اما بر خلاف انتظار این بازیکن گویا در تست‌های پزشکی استقلال شرکت نکرده و گفته می‌شود هنوز بر سر مسائل مالی با باشگاه استقلال به توافق نرسیده است.

البته رضا اسدی طی مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که قیمت خود را به باشگاه استقلال اعلام کرده و منتظر پاسخ آن‌هاست ولی تاکنون پاسخی دریافت نکرده است. باید دید که دلیل تاخیر در جذب رضا اسدی توسط استقلال تهران چه بوده است، آیا واقعا این باشگاه از خرید این بازیکن منصرف شده یا مسئله دیگری وجود دارد؟

 

نقل و انتقالات تابستانی استقلال و خرید شیخ دیاباته

 

 

دیدن عکس‌های گرافیکی رافان‌نیوز را در اینجا دنبال کنید.