با شکست سنگین ۳ بر ۰ شیلی قربانی ادامه شگفتی‌سازی پرو در کوپا آمریکا بود که در نیمه‌نهایی فرصت رسیدن به فینال را پس از دو سال پیاپی از دست داد.

دو تیم شیلی و پرو در نیمه‌نهایی کوپا آمریکا در حالی در برزیل با هم به تقابل پرداختند که استقبال چندانی از این مسابقه نشده بود. دقایق ابتدایی بازی با ایجاد موقعیت گلزنی برای دو تیم همراه بود و هر دو تیم توانستند دروازه حریف را در مقطعی تهدید کنند.

البته شیلی سعی داشت تا با استفاده از ضد حملات خطرناک تهدیدهای تیم فوتبال پرو را کاهش دهد. اما در این راه چندان موفق نبود چرا که در دقیقه ۲۲ فلورنس وینگر چپ پرو دروازه این تیم را باز کرد.

در ادامه بازی باز هم تعادل بین حملات دو تیم برقرار بود تا اینکه روی اشتباه دروازه‌بان شیلی در دقیقه ۳۸ یوتون هافبک پرو برای بار دوم دروازه شیلی را باز کرد تا کار مدافع عنوان قهرمانی برای رسیدن به فینال کوپا آمریکا سخت شود.

بعد از گل دوم شیلی روند بازی را تغییر داد و تلاش زیادی کرد که گل‌های خورده شده را جبران کند اما نتوانست به گل برسد و در نهایت دو تیم نیمه اول را با برتری ۲ بر ۰ پرو به پایان رساندند.

 

نیمه دوم

 

نیمه دوم بطور کامل در اختیاز شیلی بود و این تیم با ارائه یک بازی تهاجمی به دنبال راهی برای جبران نتیجه بود، اما هر بار در این راه ناکام ماند. اما پرو که عقب کشیده بود و سعی داشت تمام راه‌های نفوذ شیلی را مسدود کند با چند ضد حمله دروازه شیلی را به شدت تهدید می‌کرد.

در حالی بازیکنان شیلی اندک شانس‌های مسلم گلزنی را هم از دست دادند، اما این پائولو گوئررو مهاجم پرو بود که در دقیقه ۹۱ بار دیگر دروازه شیلی را باز کرد. با این گل شکست سنگین شیلی مدافع عنوان قهرمانی کوپا با نتیجه ۳ بر ۰ کامل شد تا این تیم قربانی ادامه شگفتی‌سازی پرو باشد.

با این پیروزی تیم فوتبال پرو در کل تاریخ بازی‌های بین‌المللی خود برای سومین بار موفق به شکست شیلی شد. پرو در فینال کوپا آمریکا ۳۰ دقیقه بامداد دوشنبه ۱۷ تیر در ورزشگاه ماراکانای شهر ریودوژانیرو برزیل به مصاف تیم فوتبال این کشور می‌رود.

 

شیلی و پرو در نیمه‌نهایی کوپا آمریکا

 

 

عکس‌های گرافیکی طنز در رافان‌نیوز را اینجا دنبال کنید.