صعود آرژانتین به مرحله حذفی کوپا آمریکا با شکست ۲ بر ۰ قطر و به لطف برتری کلمبیا در باز همزمان قطعی شد.

دو تیم آرژانتین و قطر در روز پایانی مرحله گروهی گروه دوم کوپا آمریکا در حالی به دیدار هم رفتند که آرژانتین نیاز به برد در این مسابقه داشت. چرا که در صورت کسب هر نتیجه‌ای بجز برد صعود آرژانتین به مرحله حذفی کوپا آمریکا به شدت به خطر می‌افتاد.

در حالی که هنوز ۴ دقیقه از بازی نگذشته بود روی پاس اشتباه مدافع قطر مارتینز بازیکن آرژانتین با دروازه حریف تک به تک شد و گل اول آرژانتین را به ثمر رساند. این گل باعث شد تا مسی و یارانش در آرژانتین با آرامش بیش‌تری به بازی خود در مقابل قطر ادامه دهند.

هر چند که قطر برای جبران نتیجه تلاش می‌کرد اما توان خلق موقعیت کامل گلزنی را نداشت. در کل نیمه اول بازی با تعادل بین دو تیم همراه بود و موقعیت‌های ایجاد شده برای هر دو تیم راه به جایی نبرد.

نیمه دوم را آرژانتین کمی بهتر آغاز کرد و چند موقعیت خطرناک گلزنی روی دروازه قطر ایجاد کرد. اما دروازه‌بان قطر در چند مورد از این موقعیت‌ها با عملکرد مناسب مانع از گلزنی آرژانتین شد.

بالاخره مقاومت قطر شکسته شد و آگوئرو روی یک حرکت رو به جلو و انفرادی با جا گذاشتن مدافعین قطری و زدن یک ضربه دقیق به گوشه دروازه گل دوم آرژانتین را به ثمر نشاند.

گل دوم آرژانتین در دقیقه ۸۲ زده شد و قطر نه زمان جبران نتیجه را داشت و نه اینکه توان لازم برای ایجاد خطر روی دروازه حریف در این تیم وجود داشت. با توجه به نتیجه دیدار همزمان و شکست پاراگوئه مقابل کلمبیا صعود آرژانتین به مرحله حذفی کوپا آمریکا بعنوان تیم دوم قطعی شد.

 

آرژانتین و قطر در پایان مرحله گروهی کوپا آمریکا