با برد پرگل ۵ بر ۰ و در یک نمایش مقتدرانه مقابل تیم فوتبال پرو صعود برزیل به مرحله حذفی کوپا آمریکا قطعی شد.

دو تیم برزیل و پرو در روز سوم از دور گروهی مسابقات کوپا آمریکا به میزبانی برزیل به مصاف هم رفتند. برزیل که در خانه خود از حمایت همه‌جانبه تماشاگران بهره می‌برد، بازی را از همان ابتدا طوفانی آغاز کرد.

بازی تهاجمی برزیل از همان ابتدا باعث شد تا این تیم در دقیقه ۱۲ توسط کاسمیرو و روی یک توپ برگشتی از دیرک دروازه گل اول را به ثمر برساند. با توجه به بازی همزمان ونزوئلا و بولیوی، تیم فوتبال برزیل تحت هدایت تیته که نمی‌خواست کار خود را به اما و اگر بسپارد به حملات پر دامنه خود ادامه داد.

این فشار زیاد بازیکنان برزیل باعث شد تا دروازه‌بان پرو به اشتباه توپ را به پای فرمینیو مهاجم برزیل بکوبد و همان توپ وارد دروازه پرو شد. این گل در دقیقه ۱۸ بازی به ثمر رسید. برزیلی‌ها تمام تمرکز خود را گذاشته بودند تا کار صعود خود را در همان نیمه اول تمام کنند.

در این راستا کوتینیو در دقیقه ۳۲ و با یک شوت زیبا و حساب شده در گوشه دروازه پرو این دروازه را برای بار سوم باز کرد تا کار پرو در همان نیمه اول تمام شود.

 

عطش گلزنی بازیکنان برزیل

 

جالب اینکه حملات برزیل پس از این سه گل هم در نیمه اول ادامه پیدا کرد و آن‌ها در نیمه اول می‌توانستند گل‌های بیش‌تری را هم به ثمر برسانند. اما دو تیم با همان نتیجه ۳ بر ۰ کار خود را در نیمه اول به پایان رساندند.

نیمه دوم هم با برتری همه‌جانبه و بازی تهاجمی برزیل آغاز شد. در دقیقه ۵۳ و روی همکاری دنی آلوز و فرمینیو و تک به تک شدن دنی آلوز با دروازه حریف این بازیکن گل چهارم برزیل را هم زد. بعد از این گل عطش گلزنی برزیلی‌ها کمی فروکش کرد و بازی جریان آرامی را به خود دید.

تا اینکه در دقیقه ۹۰ ویلیان با یک شوت دیدنی، پنجمین گل برزیل را هم با تور دروازه پرو آشنا کرد و برزیل را با نتیجه یک طرفه ۵ بر ۰ پیروز میدان کرد. با این پیروزی قاطع صعود برزیل به مرحله حذفی کوپا آمریکا قطعی شد.

همچنین در دیگر دیدار این گروه که بصورت همزمان برگزار می‌شد ونزوئلا با برتری ۳ بر ۱ مقابل بولیوی توانست همراه برزیل جواز صعود به مرحله حذفی را بدست آورد.

 

برزیل و پرو - مرحله گروهی کوپا آمریکا