در مرحله یک چهارم نهایی و دیدار برزیل و پاراگوئه صعود برزیل به نیمه‌نهایی کوپا آمریکا به لطف پنالتی‌ها بدست آمد.

برزیل و پاراگوئه در مرحله یک چهارم نهایی کوپا آمریکا که به میزبانی برزیلی‌ها انجام می‌شود، به دیدار هم رفتند. تیم فوتبال برزیل از آغاز بازی تیم برتر زمین بود و حملات زیادی را در طول مسابقه روی دروازه پاراگوئه ترتیب داد.

اما هر بار این حملات به شکلی خنثی شده و مانع از این می‌شد که بتوانند دروازه پاراگوئه را باز کنند. حتی در ابتدای نیمه دوم برزیل صاحب ضربه پنالتی شد ولی داور با بازبینی دوباره صحنه توسط VAR پنالتی را لغو و خطا را بیرون محوطه جریمه اعلام کرد.

برزیل با نزدیک شدن به پایان بازی تمام سعی خود را کرد تا اجازه ندهد بازی به پنالتی‌ها کشیده شود. با حملات گسترده سعی داشت تا در همان زمان قانونی بازی کار حریف را تمام کند اما این تیم از روزهای اوج خود با تیته در قبل از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه فاصله داشت و نتوانست به گلزنی برسد.

در نهایت و با پایان بازی در ۹۰ دقیقه دو تیم با تساوی بدون گل به استقبال ضربات پنالتی رفتند. برزیلی‌ها که از حمایت تماشاگران خود بهره می‌بردند ضربات پنالتی را بهتر آغاز کرده و چند ضربه ابتدایی را به گل تبدیل کردند.

این در حالی است که با شیرجه دیدنی آلیسون بکر اولین ضربه پنالتی پاراگوئه مهار شده بود. در نهایت با عملکرد بهتر برزیلی‌ها که فقط فرمینیو نتوانسته بود ضربه پنالتی خود را به گل تبدیل کند، در مقابل دو ضربه هدر رفته پاراگوئه تیم برزیل پیروز میدان شد.

با برتری ۴ بر ۳ در ضربات پنالتی صعود برزیل به نیمه‌نهایی کوپا آمریکا حاصل شد تا این تیم در انتظار مشخص شدن حریفش در این مرحله باشد.

 

برزیل و پاراگوئه در مرحله یک چهارم کوپا آمریکا

 

برزیل - پاراگوئه در کوپا آمریکا