تیم والیبال جوانان ایران در مسابقات قهرمانی والیبال جهان ۲۰۱۹ در جوانان با پیروزی مقتدرانه ۳ بر ۰ مقابل برزیل یک صعود تاریخی به فینال بدست آورد.

دو تیم والیبال جوانان ایران و برزیل در حالی به نیمه‌نهایی قهرمانی جوانان جهان ۲۰۱۹ رسیدند که تیم برزیل شکستی نداشت و تیم ایران نیز دو شکست مقابل ایتالیا و روسیه کسب کرده بود.

جوانان ایران که در ترکیب خود چند بازیکن با تجربه و با سابقه بازی در تیم ملی بزرگسالان را در اختیار دارد، پیش‌بینی یک بازی بسیار سخت را مقابل تیم قدرتمند برزیل داشت.

اما در این روز جوانان برزیل روز خوبی نداشتند و در حالی که روز خوب جوانان ایران نظیر مرتضی شریفی، پوریا یلی، محمدرضا حضرت‌پور، توخته و امیرحسین اسفندیار بود، در مقابل ایران به زانو درآمدند.

جوانان ایران در بازی نیمه‌نهایی مقابل برزیل از همان ابتدا تیم برتر زمین بودند و اجازه ندادند که برزیل قدرتمند حتی یک بار هم در امتیازات به آن‌ها برسد.

والیبال ایران ست اول را با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ پیروز شد. در ست دوم یک برد مقتدرانه با نتیجه ۲۵ بر ۱۴ بدست آورد و در ست سوم نیز برزیل را ۲۵ بر ۱۷ شکست داد تا یک صعود تاریخی ۳ بر ۰ را به فینال مسابقات قهرمانی جوانان جهان ۲۰۱۹ رقم بزند.

در پایان این دیدار، پوریا یلی با ۱۸ امتیاز عنوان امتیازآورترین بازیکن زمین را به خود اختصاص داد. پس از یلی، امیر حسین اسفندیار نیز با ۱۴ امتیاز بیش‌ترین امتیاز را بدست آورد.

بهروز عطایی سرمربی تیم ملی جوانان ایران گفت؛ در طول بازی ما تیم برتر زمین بودیم و با استفاده از آمادگی ذهنی بهتر بازیکنانمان به برتری رسیدیم.

در دیگر دیدار نیمه‌نهایی، تیم والیبال جوانان ایتالیا مقابل روسیه با نتیجه ۳ بر ۱ پیروز شد تا در فینال امشب با ایران رو به رو شود.

 

ایران و برزیل نیمه‌نهایی جوانان جهان 2019

 

 

ویدئوهای جذاب و طنز را در اینجا دنبال کنید.