صعود تیم ملی ایران با پیروزی مقابل عراق رقم خورد و شاگردان دراگان اسکوچیچ با تک گل سردار آزمون در جایگاه واقعی خود ایستادند و با صدرنشینی راهی مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شدند.

تیم ملی ایران در حالی که محکوم بود برای صدرنشینی و صعودی بی دغدغه عراق را شکست دهد، امشب از ساعت ۲۱ به دیدار این تیم رفت.

شاگردان اسکوچیچ با وجود برتری نسبی تا ۳۰ دقیقه نخست نتوانستند کار خاصی روی دروازه عراق انجام دهند. اما پس از آن موتور ایران روشن و حملات خطرناک تیم ملی آغاز شد.

سرانجام دقیقه ۳۵ روی پاس قطری و عالی علی قلی زاده از سمت راست و فرار احسان حاج صفی در سمت چپ و پاس عرضی او برای سردار آزمون، توسط ستاره زنیت بود که تیم ملی به گل برتری خود رسید.

در اینجا بخوانید:

پس از این گل ایران همچنان تیم برتر میدان بود، با این تفاوت که عراق نیز سعی کرد بازی را به تعادل بکشاند.

نیمه دوم با وجود حملات نصفه و نیمه عراق با گذشت نیمی از نیمه دوم شاگردان دراگان اسکوچیچ دوباره به آرامی بر بازی مسلط شدند.

ابتدا چند ضد حمله خطرناک و پس از آن کنترل توپ و میدان به دست تیم ملی ایران افتاد.

دقیقه ۹۵ کاوه رضایی از سمت چپ فرار کرد و خود را به محوطه جریمه عراق رساند و پس از کش و قوسی با پاسی عالی، مهدی قایدی را در مقابل دروازه صاحب موقعیتی عالی کرد که ستاره ریزنقش استقلال آن را به بیرون زد.

نهایتا تیم ملی ایران با تک گل سردار آزمون مقابل عراق صعود خود را به مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر جشن گرفت تا دراگان اسکوچیچ از آزمون اول خود سربلند بیرون آید.

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا