صعود پرسپولیس در جام حذفی ایران با یحیی گل محمدی و شکست ۴-۱ شاهین بندر عامری رقم خورد تا سرخپوشان خود را یکی از تیم های حاضر در مرحله یک چهارم ببینند.

پرسپولیس دیشب در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی میهمان تیم گمنام شاهین بندر عامری بود.

تیمی که با شایستگی به این مرحله رسیده و این را در بازی با پرسپولیس ثابت کرد، چرا که چیزی نزدیک به ۷۰ دقیقه با شاگردان گل محمدی پایاپای پیش رفت.

هر چند پرسپولیس بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه ۶ روی ارسال تند و تیز سعید آقایی از سمت چپ و با ضربه سر مهدی عبدی به گل رسید، اما میزبان نیز تیمی دست و پا بسته نشان نداد.

شاهین بندر عامری پیش کشید و دقیقه ۳۴ با استفاده از غفلت عجیب مدافعان پرسپولیس با ضربه میلاد دریانوردی در موقعیت تک به تک، بازی را به تساوی کشاند.

در ادامه و تا پایان نیمه اول تلاش پرسپولیس به جایی نرسید.

در اینجا بخوانید:

در حالی که تیم شایسته شاهین بندر عامری زنگ خطر را برای یحیی گل محمدی به صدا درآورده بود، با آغاز نیمه دوم باعث تغییراتی در ترکیب سرخ ها شد و مهدی ترابی برای بازی سازی جای علی شجاعی را گرفت.

همین تعویض قدرت هجومی پرسپولیس را افزایش داد و نهایتا با فشارهایی که با حملات انتحاری مهدی ترابی بر خط دفاع شاهین وارد شد، دقیقه ۶۱ روی ارسال عالی پهلوان و ضربه سر دیدنی احمد نوراللهی سرخ های پایتخت به گل دوم رسیدند.

پس از این گل پرسپولیس باز هم ابتکار عمل خود در بازی را حفظ کرد و دقیقه ۸۰ صاحب یک ضربه پنالتی شد که مهدی ترابی پشت توپ ایستاد و آن را تبدیل به گل کرد.

این پایان کار نبود و دقیقه ۸۶ مهدی عبدی روی پاس مهدی شیری در موقعیت تک به تک با دروازه بان شاهین بندر عامری قرار گرفت و با یک ضربه دقیق گل چهارم را نیز برای پرسپولیس به ثمر رساند.

نهایتا شاگردان یحیی گل محمدی در پرسپولیس با پیروزی ۴-۱ مقابل شاهین بندر عامری صعود خود به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی ایران را جشن گرفتند.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا