در هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ و از گروه چهارم لیورپول در آنفیلد با تک گل کورتیس جونز آژاکس را شکست داد و صعود خود را به مرحله حذفی قطعی کرد.

لیورپول در پنجمین بازی خود از دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا میزبان آژاکس بود. میزبان بازی را بهتر آغاز کرد و دقیقه ۶ ضربه جونز روی پاس محمد صلاح به تیر دروازه حریف برخورد کرد و گل نشد.

در ادامه بازی متعادل‌تر شد و آژاکس هم چند موقعیت خوب را به دست آورد. دقیقه ۲۲ روی ارسال نرس و ضربه سر کلاسن آژاکس تا آستانه باز کردن دروازه لیورپول پیش رفت، اما کِلِهر سنگربان میزبان با واکنشی عالی دروازه تیمش را نجات داد.

چند دقیقه بعد کِلِهر این بار شوت مزروعی را دفع کرد و دروازه تیمش را باز هم نجات داد.

دقیقه ۴۳ ضربه رابرتسون به تور کنار دروازه آژاکس برخورد کرد و گل نشد تا دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن بروند.

در اینجا بخوانید:

دقیقه ۵۱ اولین موقعیت نیمه دوم برای آژاکس به دست آمد و طی آن ضربه سر کلاسن روی ارسال نرس با اختلاف کمی از کنار دروازه لیورپول به بیرون رفت.

با این حال دقیقه ۵۹ لیورپول بالاخره به گل رسید. ارسال ویلیامز از سمت راست و خروج اشتباه اونانا دروازه‌بان آژاکس زمینه ای شد تا کورتیس جونز در مقابل دروازه خالی با یک ضربه راحت گل برتری بخش شاگردان یورگن کلوپ را به ثمر برساند.

کمی بعد با اشتباهات مدافعان آژاکس محمد صلاح در موقعیت گل قرار گرفت، اما ضربه او توسط اونانا جمع شد.

دقیقه ۸۶ محمد صلاح یک موقعیت عالی تک به تک را از دست داد و دقایق پایانی بازی نیز کِلِهر با واکنشی تماشایی ضربه سر کلاوس هانتلار را دفع کرد.

نهایتا لیورپول با همان تک گل جونز مقابل آژاکس به پیروزی ۱ بر ۰ رسید و به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ صعود کرد.

 

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز