علیرضا بیرانوند در پرسپولیس شایعه ای است که با توجه به علاقه هر دو طرف به همکاری با یکدیگر می توان آن را جدی گرفت.

پس از اینکه حامد لک به پرسپولیس پیوست و در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ درخشید هواداران سرخ خوشحال از پیدا شدن جایگزینی مناسب برای بیرانوند بودند.

با این حال لک در فصل جاری و پس از تمدید قراردادش متزلزل نشان داد و حتی این اواخر با گل محمدی هم اصطکاک پیدا کرد.

همین شد که یحیی گل محمدی با کنار گذاشتن او به احمد گوهری جوان فرصت درخشش داد.

با این حال گوهری که به نظر تجربه بازی های حساس و سرنوشت ساز را در خود نشان نمی دهد، نتوانسته خیال کادرفنی و هواداران پرسپولیس را از درون دروازه راحت کند.

مجموع این شرایط باعث شده تا شایعات زیادی پیرامون گزینه های دروازه بانی گل محمدی برای فصل بعد شنیده شود.

از علیرضا حقیقی تا پیام نیازمند و چند گزینه دیگر پیرامون پرسپولیس شنیده شده اند.

با این حال به نظر می رسد که علیرضا بیرانوند بیش از سایرین مورد توجه سرمربی پرسپولیس باشد.

چرا که بیرانوند هم تجربه بیش تری دارد هم با وجود نیمکت نشینی های اخیر با توجه به فیزیک مناسب یکی از که نه، بهترین دروازه بان ایران است.

از طرفی خود علیرضا بیرانوند نیز که نتوانسته در بواویشتا جایگاه ثابتی برای خود دست و پا کند، بی میل به بازگشت به پرسپولیس نیست.

در واقع نزدیک بودن آوردگاه بزرگ جام جهانی این حساسیت را برای دروازه بان اول تیم ملی ایجاد کرده که در تیمی باشد که به او بازی برسد.

از این رو علیرضا بیرانوند نیز خود بارها علاقه به حضور دوباره در پرسپولیس را به طرق مختلف نمایان کرده تا در آستانه جام جهانی در معرض دید کادر فنی تیم ملی باشد و از فرم ایده آل دور نشود.

وجود رقیب جدی در تیم ملی عامل انگیزشی برای حضور علیرضا بیرانوند در پرسپولیس

یکی از اصلی ترین نگرانی های علیرضا بیرانوند برای از دست دادن جایگاهش در تیم ملی به درخشش های اخیر امیر عادزاده بر می گردد.

عابدزاده در لالیگا ۲ و تیم پونفرادینا عملکرد بسیار خوبی از خود به جا گذاشته است و در چند بازی اخیر و تا قبل از اشتباه عجیبش مقابل کره جنوبی گزینه نخست اسکوچیچ برای دروازه تیم ملی بود.

با این حال همان اشتباه مرگبار عابدزاده مقابل کره جنوبی یک بار دیگر فرصت را برای علیرضا بیرانوند فراهم کرد که جایگاهش در تیم ملی را باز یابد.

به همین دلیل و به فاصله کم تر از ۹ ماه تا جام جهانی ۲۰۲۲ قطر علیرضا بیرانوند برای تثبیت جایگاهش در تیم ملی چاره ای جز تداوم بازی باشگاهی ندارد.

بنابراین حضور در پرسپولیس بهترین گزینه برای علیرضا بیرانوند خواهد بود تا در مقابل دیدگان سرمربی تیم ملی بازی کرده و توانایی های خود را مرور کند.

باید منتظر ماند و تا نقل و انتقالات تابستان ۱۴۰۱ صبر کرد و دید باشگاه پرسپولیس می تواند موانع پیش رو برای جذب علیرضا بیرانوند را برطرف کند یا خیر؟

لازم به ذکر است که بیرانوند با باشگاه بلژیکی آنتورپ قرارداد دارد و هم اکنون نیز به صورت قرضی در بواویشتا حضور دارد.