علیرضا جهانبخش برایتون و نگرانی از آینده نشان می دهد که لژیونر پر تلاش فوتبال ایران چندان از شرایط خود در تیمش راضی نیست و دوست دارد بیش تر بازی کند.

وقتی که در آلکمار آقای گل شد و یکی از بهترین بازیکنان تیمش بود، از چند تیم لیگ برتری پیشنهاد داشت و نهایتا تصمیم گرفت که برایتون را انتخاب کند.

علیرضا جهانبخش از بین برایتون، لسترسیتی، آژاکس و چند تیم از بوندسلیگا، برایتون را انتخاب کرد تا هم خود را در یک سطحی بالاتر محک زده باشد و هم در تیمی حضور داشته باشد که فرصت بازی برایش مهیا.

در برایتون سال اول حضور جهانبخش هر چند در ترکیب اصلی قرار داشت، اما با توجه به سیستم سرمربی وقت و همچنین بازی در پست غیر تخصصی، ستاره تیم ملی ایران فروغ لازم را نداشت و از نگاه خیلی از کارشناسان در بین بدترین خریدهای لیگ جزیره بود.

سال دوم و با اخراج سرمربی و آمدن گراهام پاتر گمان می رفت که جهانبخش شرایط بهتری در برایتون داشته باشد.

اما پاتر سرمربی جدید برایتون اعتقاد چندانی به لژیونر ایرانی نداشت تا کار برای علیرضا جهانبخش در لیگ برتر انگلیس بسیار سخت دنبال شود.

در اینجا بخوانید:

جهانبخش به سختی تلاش کرد و با آمادگی در تمرینات خود را به گراهام پاتر تحمیل نمود، اما با اندکی تغییر شرایط جایگاه خود را از دست می داد.

از طرفی پاتر با خرید بازیکنانی نظیر لالانا در فاز هجومی تیمش نشان داد که چندان میلی به استفاده از ستاره ایرانی ندارد و به او به عنوان یک بازیکن ذخیره در روزهای فشرده نگاه می کند.

به نظر می رسد علیرضا جهانبخش این روزها خود را در اوج آمادگی می بیند، اما فرصت های کمی برای نمایش خود در ترکیب برایتون دارد و از این شرایط راضی نیست و آن را بارها اعلام کرده است.

چندی پیش یک سایت نزدیک به برایتون فروش علیرضا جهانبخش را در نقل و انتقالات زمستانی فوتبال اروپا به نظرسنجی گذاشت.

نظرسنجی ایی که هواداران برایتون با ۷۵ درصد موافقت با فروش جهانبخش نشان دادند که از او راضی نیستند و همین امر می تواند خروج او از لیگ برتر انگلیس را نزدیک تر کند.

هر چند گراهام پاتر با تصمیمات یک بام و دو هوایی خود سعی می کند جهانبخش را نگهدارد، اما به نظر می رسد که در صورت ادامه نیمکت نشینی لژیونر موفق ایران تا نیم فصل، جدایی علیرضا جهانبخش از برایتون قطعی باشد.

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا