در اولین بازی از هفته دهم لیگ برتر انگلیس برایتون در حضور ۱۹ دقیقه ای علیرضا جهانبخش لیورپول را با تساوی ۱-۱ متوقف کرد.

برایتون در بازی آغازین هفته دهم لیگ برتر انگلیس میزبان لیورپول بود. در این بازی علیرضا جهانبخش ملی پوش ایرانی میزبان از دقیقه ۷۱ به میدان آمد و حضور موثری در ترکیب تیمش داشت.

یاران جهانبخش بازی را بهتر از حریف نامدار آغاز کردند و در اولین موقعیت جدی بازی دقیقه ۱۰ توسط کانلی می توانستند به گل برسند، اما ضربه این بازیکن دقت لازم را نداشت و به بیرون رفت.

بازی بهتر بازیکنان برایتون ادامه داشت و این تیم دقیقه ۱۹ صاحب یک ضربه پنالتی شد. مائوپی پشت توپ ایستاد و در حالی که آلیسون بکر را فریب داده بود، توپ را به بیرون زد.

در ادامه بازی متعادل شد و دقیقه ۳۵ این لیورپول بود که روی فرار محمد صلاح مهاجم مصری خود توسط او به گل رسید.

در اینجا بخوانید:

هر چند داور این گل را پذیرفته بود، اما VAR با بررسی صحنه آن را آفساید تشخیص داد تا بازی در نیمه اول بدون گل به پایان برسد.

نیمه دوم را دو تیم با حملات جسته و گریخته آغاز کردند و این روند بازی تا دقیقه ۶۰ ادامه داشت.

در این دقیقه بود که ارسال اندی رابرتسون به محمد صلاح رسید و او توپ را مقابل پای دیگو ژوتا قرار داد و ژوتا نیز با یک حرکت در عرض و ضربه‌ای دقیق گل اول بازی را برای لیورپول به ثمر رساند.

 در حالی که آدام لالانا دقیقه ۶۴ به میدان آمده بود خیلی زود مصدوم شد تا گراهام پاتر سرمربی برایتون علیرضا جهانبخش را در دقیقه ۷۱ به میدان بفرستد.

حملات دو تیم ادامه داشت و دقیقه ۸۳ لیورپول باز هم به گل رسید. اما VAR این بار هم شادی شاگردان یورگن کلوپ را خراب کرد و گل سادیو مانه را آفساید تشخیص داد.

بازی رو به اتمام بود که دقیقه ۹۲ رابرتسون روی ولبک خطا کرد و داور به کمک VAR آن را پنالتی گرفت تا برایتون با ضربه پاسکال گراس از روی نقطه پنالتی در آخرین لحظات بازی، از باخت فرار کرده و نتیجه را مقابل لیورپول در هفته دهم لیگ برتر انگلیس به تساوی ۱-۱ بکشاند.

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز