با انتخاب مجمع فدراسیون کشتی در امروز ۲۶ تیر علیرضا دبیر برای چهار سال رئیس جدید فدراسیون کشتی لقب گرفت.

در حالی که رسول خادم ۹ ماه پیش و برای چندمین بار از سمت خود در ریاست فدراسیون کشتی استعفا داد و حدود ۹ ماه این فدراسیون بدون رئیس و با سرپرست اداره گردید، امروز مجمع فدراسیون کشتی برای تعیین رئیس جدید بالاخره برگزار شد.

این مجمع را محمدرضا داورزنی بعنوان رئیس و کیکاووس سعیدی بعنوان نماینده کمیته ملی المپیک اداره کردند. کاندیداهایی که مجوز حضور در انتخابات فدراسیون کشتی را داشتند شامل افراد ذیل هستند.

جاسم امیری، علی‌اکبر جیره‌سرایی، حمید بنی‌تمیم، علیرضا دبیر، سید اصغر آزوره، عبدالمهدی نصیرزاده و حمیدرضا صالحی

از بین هفت نفر فوق حمیدرضا صالحی در مجمع حضور نیافت تا بطور خودکار انصراف خود را اعلام کرده باشد. اما جاسم امیری و علی‌اکبر جیره‌سرایی در مجمع انصراف خود را اعلام کردند.

بنابراین برای ریاست بر کشتی رقابت بین چهار نفر یعنی حمید بنی‌تمیم، علیرضا دبیر، سید اصغر آزوره و عبدالمهدی نصیرزاده وجود داشت. با توجه به حضور ۴۳ نفر در مجمع فدراسیون کشتی بایستی هر فرد برای پیروز شدن در انتخابات ۲۲ رای بدست می‌آورد.

 

مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی

 

اما آزوره ۲ رای، بنی‌تمیم ۱۱ رای، دبیر ۱۸ رای و نصیرزاده ۱۲ رای کسب کردند تا انتخابات با حضور علیرضا دبیر و عبدالمهدی نصیرزاده به دور دوم کشیده شود.

در دور دوم علیرضا دبیر ۳۱ و نصیرزاده همان ۱۲ رای را بدست آوردند تا علیرضا دبیر بعنوان رئیس جدید فدراسیون کشتی انتخاب شود.

دبیر پس از انتخاب شدنش بعنوان رئیس فدراسیون گفت که؛ از این اتفاق خوشحال و یا ناراحت نشده و زیاد اهل مصاحبه نیست ولی برای پاسخ به رسانه‌ها سخنگو انتخاب خواهد کرد.

او همچنین از برنامه‌های بلندمدت خود برای موفقیت در المپیک ۲۰۲۴ گفت و اعلام کرد که باید کارهای بزرگی در شهرستان‌ها برای کشتی انجام شود.

 

 

عکس‌های گرافیکی رافان‌نیوز را در اینجا پیگیری کنید.