علی دایی اسطوره فوتبال ایران و یکی از چهره های شناخته شده فوتبالی در جهان در طول زندگی فوتبالی سعی کرده با تلاش زیاد به موفقیت مورد انتظار خود دست پیدا کند و افتخار فردی ای نبوده که در فوتبال ایران و حتی جهان به آن نرسیده باشد، از این رو دوشنبه کوئیز ۳۷ رافان نیوز به این پیشکسوت تیم ملی ایران و پرسپولیس اختصاص پیدا کرده است.

علی دایی فوتبال خود را از استقلال اردبیل در زادگاهش آغاز کرد و پس از آن برای تحصیل به تهران آمد و سپس پرسپولیسی شد، به تیم ملی رسید و در ادامه هم لژیونر شد.

دایی پس از پرسپولیسی شدن به تیم ملی هم رسید و با تلاش زیاد سعی کرد نامی ماندگار در فوتبال ایران برای خود به جا بگذارد.

همین هم شد و علی دایی ثابت کرد تلاش، پشتکار و اراده قوی می تواند راه رسیدن به موفقیت را هموار کند و انسان را به قله اهداف برساند.

دایی به خاطر تیم ملی و حضور در تمام بازی های آن فرصت بهتر دیده شدن در فوتبال اروپا را از دست داد، اما او حالا بهترین گلزن فوتبال جهان است، حتی بالاتر از کریستیانو رونالدو، هر چند که همه رکورد ها برای شکسته شدن هستند و احتمالا فوق ستاره پرتغالی به زودی این عنوان پر افتخار را از ایران خواهد گرفت.

در اینجا بخوانید:

با این حال نام علی دایی نامی شناخته شده در فوتبال جهان است و خیلی از افراد فوتبال دوستی از سراسر جهان که شناختی از کشور ایران ندارند، نام ایران را با علی دایی می شناسند.

دایی پس از پایان فوتبال خود خیلی زود به مربیگری روی آورد و در همان سال اول با سایپایی که آن سال برای قهرمانی بسته شده بود، قهرمان لیگ برتر شد.

دایی به تیم ملی هم رسید و دوران پر فراز و نشیبی را به عنوان سرمربی تیم ملی پشت سر گذاشت و در نهایت از تیم ملی کنار گذاشته شد و پس از مدتی به پرسپولیس پیوست.

حالا مدتی است که علی دایی از فوتبال دور است و جای خالی او مخصوصا در عرصه مدیریت فوتبال بسیار خالی است، چیزی که شاید بعد ها هم خود او و هم جامعه فوتبال ایران حسرت بزرگی را با یاد آن در دل احساس کنند.

به امید بازگشت علی دایی به فوتبال یا حداقل کارشناسی فوتبال دوشنبه کوئیز ۳۷ رافان نیوز به سوالاتی پیرامون این اسطوره فوتبال ایران اختصاص یافته است.

کوئیز ۳۷

رافان نیوز دوشنبه کوئیز ۳۷ خود را به سوالاتی پیرامون علی دایی اسطوره فوتبال ایران اختصاص داده است.

موفق باشید.

 

 

دیگر کوئیزهای رافان نیوز در اینجا