علی لندی نوجوان ۱۵ ساله ای که آموزگار ۸۰ میلیون ایرانی شد، به معنای واقعی کلمه به شهادت رسید، اما برای ما یک پیام بزرگ هم داشت و آن این بود که ایران همچنان سردار سلیمانی های بسیار دارد، هر چند که تاکنون دو نفر از آن‌ها را از دست داده است.

کمی بیش تر از دو هفته پیش بود که از شهرستان ایذه خبر رسید یک نوجوان ۱۵ ساله برای نجات یک زن سالخورده و یک زن میانسال در همسایگی خود، جانش را به خطر انداخته است.

این نوجوان ۱۵ ساله علی لندی بود که پس از آتش سوزی از طریق کپسول گاز مایع خانه همسایه خود برای نجات ساکنان آن که دو زن بودند، وارد خانه شد.

آتش زبانه می کشید، اما انگار علی از سوزش آن هراسی نداشت، خود را به آتش زد، دو زن سالخورده و میانسال را نجات داد، اما خود گرفتار آتش شد.

با ۸۵ درصد سوختگی ابتدا به بیمارستانی در اهواز و سپس اصفهان منتقل شد تا بلکه راهی برای نجات یکی از آینده سازان بزرگ ایران فراهم شود.

این اتفاق ۱۸ شهریور رخ داد، اما تلاش پزشکان با توجه به وسعت سوختگی و عفونت ناشی از آن سرانجام بامداد دوم مهر بی نتیجه شد تا ایران یک سردار سلیمانی دیگر را از دست بدهد.

در اینجا بخوانید:

آری سردار سلیمانی ۱۵ ساله ایذه ای با فداکاری و جانفشانی به ما درس های بی شماری آموخت.

علی لندی به ما آموخت که جان همه انسان ها بسیار ارزشمند است و برای نجات آن باید حتی با آتش جنگید.

او به ما آموخت که جان و سلامتی یک سالخورده به همان اندازه ارزشمند است و باید حفظ شود که یک نوجوان ۱۵ ساله.

لندی نوجوان به ما درس فداکاری آموخت، درس شجاعت آموخت و درس جسارت آموخت.

آری علی آموزگار ۸۰ میلیون ایرانی شد تا به ما و همه جهان یادآوری کند که این سرزمین ملت امام حسین و مهد سردار سلیمانی های بسیاری است و این قاعده حتی برای دهه هشتادی ها هم صدق می کند.

ای کاش علی لندی زنده می ماند تا به ما چیزهای بیش تری می آموخت …

روحش شاد و یادش گرامی.