عکس ترسناک روح و اسکلت انسان در یک مخروبه که در سه زمان مختلف با فریم مربوط به خود گذاشته شده است سرنوشت یک انسان را در طول زمان نشان می‌دهد.

انسان در طول زمان رشد کرده از نوزاد به کودکی و از آن به جوانی و سپس به میانسالی و پیری می‌رسد. اما بدون شک سخت‌ترین دوران انسان (البته نه برای مردان اللهی) دوران پس از مرگ است.

دورانی که روح از تن جدا شده و دیگر هیچ تسلطی بر آن ندارد. انسان تجزیه بدن خود را می‌بیند و تا مدت‌ها دوست ندارد از کنار جسم بی‌جان خود دور شود.

انسان در یک مخروبه وحشتناک و مخوف در سه فریم انسان کامل، روح و اسکلت به شکل یک عکس ترسناک نشان داده شده است. این انسان است که در مرور زمان به خاک پیوسته و باید تاوان کارهای زمان حیات خود را بپردازد و دیگر راهی برای بازگشت ندارد.

آری سالیان طولانی پس مرگ نیز دیگر اثری از او در این عالم باقی نمی‌ماند که گویی هیچ کسی چون او در این دنیا زندگی نمی‌کرده است.

اما بدون شک انسان این فرصت را دارد که در این دنیا و قبل از مرگ شرایط پس از مرگ خود را تغییر دهد. شرایطی که تنها کسانی می‌توانند آن را درک کنند که آن را لمس کرده باشند.

شاید تعداد انسان‌هایی که به لمس آن قبل از مرگ رسیده باشند به تعداد انگشتان دو دست در طول حیات بشری نرسیده باشد اما باز هم فکر در مورد اتفاقات آن می‌تواند ترسناک و هول‌انگیز باشد.

عکس‌های ترسناک با این مضمون می‌تواند تلنگری باشد برای تفکر در مورد چنین حیاتی که پس از مرگ با آن رو به رو خواهیم شد. به امید آنکه خود در این فرصت اندک شرایط پس مرگ را تغییر داده و تا ابد آسوده باشیم.

 

 

دیگر عکس‌های گرافیکی اجتماعی