لحظه قبض روح انسان همیشه برای اکثر مردمان ترسناک و با وحشت همراه است و بنوعی سخت‌ترین زمان برای آدمی یاد می‌شود، در اینجا یک عکس نمادین از این اتفاق نمایش داده شده است.

داستان‌های زیادی از لحظه جان دادن آدمی شنیده شده و حتی معدود انسان‌هایی بوده‌اند که چنین لحظاتی را یک بار درک کرده و دوباره به زندگی برگشته‌اند.

هر چند می‌توان به جرات گفت که در این بین تعداد زیادی وجود دارد که لحظات بیهوشی و رفتن به عالم معنا را با قبض روح اشتباه گرفته و از آن به مردن یاد می‌کنند. با این حال از معجات نباید بسادگی عبور کرد چرا که معجزه در طول تاریخ بدلیل مصالح خداوندی رخ داده و از زنده شدن مدگان داستان‌هایی شنیده‌ایم.

در این عکس ترسناک قصد داریم در مورد آن دسته از کسانی حرف بزنیم که لحظه جان دادن سختی دارند و آن را تجربه خواهند کرد. نمی‌تواند در این مورد درصدی تعیین کرده و تفیکی انجام داد، چرا که ما از باطن انسان‌ها با خبر نیستیم.

ولی شاید بتوان گفت که اکثر ما شامل افرادی هستیم که بسختی جان خواهیم داد و حضرت عزرائیل باید با ما مهربان‌تر باشد. البته این سخن سخن درستی نیست، چرا که میزان تعلقات ما به دنیا و امور دنیایی است که لحظه جان دادن ما را سخت می‌کند.

در اینجا ببینید:

البته از اعمال هم نمی‌توان گذشت و میزان خلوص و بدی و خوبی آن‌ها در لحظه قبض روح بسیار موثر است. و هر چه آدمی پاک‌تر با اعمال نیک‌تر باشد، براحتی این لحظه که شاید کم‌تر از یک ثانیه باشد و بر خیلی‌ها به سان سال‌ها و ساعت‌ها بگذرد، طی می‌کند.

اینجا یک عکس نمادین و ترسناک از لحظه قبض روح انسان به نمایش گذاشته شد که شاید شرح حال خیلی از ما در زمان جان دادن باشد. زمانی که حاضریم به هر چیزی چنگ بزنیم تا ساعتی و یا روزی بیش‌تر در این دنیا باشیم.

اما باید بدانیم که کسانی که چنین مجوزی برای بازگشت به دنیا گرفته‌اند، در طول تاریخ شاید تعدادشان فقط به تعداد انگشتان دست و پا باشد. پس باید از هم اکنون به فکر آن باشیم و برای راحت جان دادن همواره اعمالمان را رصد کنیم.

به امید آنکه همه ما لحظه‌ای شیرین در زمان جان سپردن داشته باشیم، لحظه‌ای که حتی برایمان کم‌تر از چشم برهم زدنی باشد.

 

 

 

 

سایر عکس‌های گرافیکی اجتماعی در اینجا