مرد در سایه می تواند ویژگی های زیاد و منحصر به فردی داشته باشد که برشمردن آن به بسیاری از سوالات پاسخ خواهد داد، بنابراین در زیر برخی از این ویژگی ها در یکی از این مردان مرور می شود.

در اینجا عکسی تاحدودی گرافیکی را مشاهده می کنید که می تواند داستان جالب و شنیدنی را در خود داشته باشد.

داستانی از یک مردی که دوست دارد همیشه در سایه بماند، اما شاید تقدیر چیز دیگری برای او رقم بزند.

برشمردن ویژگی ها، علایق و خواسته های مردان در سایه می تواند یک کد به ما بدهد از یک تاریخ که مردان بزرگ با ویژگی های بزرگ چگونه سرنوشت خود و یا دیگران را تغییر داده اند.

مردان در سایه عموما سیاست مدار و سیاست گذار هستند و دوست دارند اهداف و برنامه های خود را با آرامش و سکوت و به دور از حاشیه پیش ببرند.

در ایران کمی با سایر نقاط جهان فاصله دارد و معمولا افراد سیاست گذار دوست دارند در جلوی صحنه باشند و دیده شود و طرح و برنامه با نام و برچسب خودشان دیده شود.

اما به راستی مرد در سایه ای که تاثیرگذار باشد و مفید باشد و بدون حاشیه باشد، چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ از این رو در زیر به برخی ویژگی های مرد در سایه اشاره شده و سعی می شود از نگاه نویسنده این مطلب یک فرد ایده آلی که در سایه است را به تصویر بکشد، البته بر اساس واقعیت و نه تخیل و شاید دروغ !

مرد در سایه ما عاشق سیاست است و اگر او را رها کنی تا ساعت ها درباره سیاست و ایده های سیاسی حرف می زند، اما ترجیح می دهد که هیچگاه وارد سیاست نشود، چرا که اعتقاد دارد حرف ها و ایده های سیاسی او به مذاق خیلی ها خوش نمی آید.

از این رو او هیچگاه درباره سیاست و مسائل سیاسی حرف نزده و نمی زند.

او نه چپی است و نه راستی، او دوست دارد همیشه در میانه درست باشد. او از تندروی ها بیزار است و از اینکه خود را به کسی بچسباند و از پله او بالا برود، هم بیزار است.

او دوست دارد خود باشد و با تمام ویژگی های خود، از این رو دنبال گرایش ها نیست و نخواهد بود.

با این حال او همیشه سیاست و سیاسیون را زیر ذره بین خود دارد، چرا که تکلیف الهی و اجتماعی او چنین حکمی می کند.

مرد در سایه از هیچ کس و هیچ چیز و هیچ تهدید و ارعابی نمی ترسد، خواه او رئیس باشد، وزیر باشد، وکیل باشد یا یک اجیر !

مرد در سایه توانایی افراد را می بیند و نه افراد توانا را، از این رو ایستادن در کنار چهره ها و به نوعی سلبریتی ها برای او جذابیتی ندارد.

برای نمونه اگر کریستیانو رونالدو با میلیون ها طرفدار مجازی و حقیقی پیشنهاد عکس سلفی به او بدهد، نخواهد پذیرفت، چرا که جذابیتی برایش ندارد.

اگر کریستیانو رونالدو به او پیراهنش را هدیه بدهد، او می گیرد، اما خیلی زود آن را به مزایده می گذارد، بالاخره زندگی خرج دارد !🤣

مرد در سایه شجاع است و مسئولیت کارهای درست و بدون اشتباه را می پذیرد، با این حال از تنش و درگیری و خودروی بیزار است.

به همین دلیل ارائه با تاخیر ۵ تا ۶ دقیقه با هماهنگی را ترجیح می دهد به آن تایم بودن بدون هماهنگی. البته نباید تاخیر به شکلی باشد که به سیستم آسیبی وارد کند، از این رو اینجاست که مسئولیت پذیری و شجاعت معنا پیدا می کند.

مرد در سایه دوست دارد کار درست انجام شود و آن را ببیند، و از اینکه این کار درست به نام کس دیگری که آدم بزرگی باشد، ثبت شود ناراحت نمی شود.

او به همان اندازه که توانایی ها و ویژگی های بارز افراد را می بیند و برجسته می کند، اشتباهات افراد را نیز می بیند و برجسته می کند و سعی می کند آن را به سمت پیشرفت بکشاند.

مرد در سایه واقعی دوست دارد همیشه در سایه بماند، اما شاید تقدیر چیز دیگری برای او رقم بزند. اما برای از سایه خارج شدن باید با منطق و درستی و آرامش حرکت کند.

چرا که هر حرکت ناگهانی و بدون سابقه می تواند عواقب سنگینی برای او و جامعه هدف داشته باشد. پس بهترین روش برای از سایه خارج شدن این است که بازه زمانی اوپاسیتی در حرکت را از ۱۵ تا ۱۰۰ به سه تا پنج سال برسانی.

مرد در سایه هیچ ابایی از گفتن عقاید و تفکرات خود ندارد. او می داند که زیر ذره بین است و می خواهند تفتیش عقیده اش کنند.

او مسیر های زیادی برای رسیدن به اهدافش تعیین کرده و از خارج شدن از هر کدام از این مسیرها ترسی ندارد.

او به عالم غیب متصل نیست و با آن سر و سری ندارد. او این شناخت از واقعیت ها را در اثر چیزی نزدیک به ۳۰ سال پیدا کردن حقیقت از بین هزاران دروغ به دست آورده است.

این طبیعت خدادادی انسان است که وقتی در طول زمان یک کار را مدام تمرین می کنی، بر آن تسلط زیادی خواهی داشت.

اما او این ویژگی را رحمت و نعمت خداوندی می داند و این را به روشنی درک کرده است که هر کفران نعمتی آن را از کف بیرون خواهد انداخت.

این وعده خداوند کریمی است که خود همه موجودات را خلق کرده و به آن ها احاطه و اشراف کامل دارد و البته می فرماید پس از ار هر سختی آسایش و آرامشی نهفته است و او به وعده های خدا اعتقاد کامل دارد.

مردان در سایه به خوبی می دانند که برای تسلط به همه امور باید به همه امور احاطه داشته باشی و تسلط به زبان یکی پارامترهای بزرگ و تاثیر گذار و البته بسیار جذاب برای آن ها است و باید به آن برسند.

و در آخر مرد در سایه برای مرد در سایه بودن ساخته شده و از خارج نشدن از سایه ترس و واهمه و ابایی ندارد.

مرد در سایه همیشه ویژگی های مرد در سایه را خواهد داشت.

به امید اینکه مردان در سایه ما همیشه مردان واقعی، دلسوز و پر از ایده و برنامه جذاب و واقعی و تاثیرگذار باشند.