عکس گرافیکی اجتماعی به موضوع مهم و روز ایران یعنی انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ و رقابت نامزدهایی چون ابراهیم رئیسی و عبدالناصر همتی پرداخته است و دلیل اصلی آن را بیان می کند.

انتخابات در ایران در دوره های مختلف شرایط متفاوتی داشته و با همه حواشی پیرامون و جنجال‌های متفاوت، یک نفر را به عنوان نفر اول اجرایی کشور مشخص کرده است.

در دوره اخیر و روز انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰، ایران در شرایط ویژه‌ای قرار دارد.

در واقع با توجه به تحریم نفتی ایران از سوی آمریکا اقتصاد کشور که تاکنون وابسته به فروش نفت بوده در موقعیت ویژه و بحرانی قرار گرفته که به نوعی یک تهدید می باشد، اما تهدیدی است که می تواند یک فرصت بزرگ و یا یک سکوی پرتاب بزرگ باشد تا اقتصاد ایران را به یک اقتصاد بزرگ و شکوفا شده تبدیل کند.

در واقع اقتصاد ایران در مرحله گذار از اقتصاد تک محصولی وابسته به نفت به اقتصاد چند محصولی است که می تواند آن را به یک قله بزرگ برساند.

اما طبیعتا در این مرحله گذار سختی هایی وجود دارد که برای همه مردم ایران ملموس شده و به تلخی قابل درک است.

حالا مردم ایران مانده‌اند و یک انتخابی که می تواند این مرحله گذار را کوتاه‌تر کرده و رسیدن به شکوفایی اقتصادی را سریع‌تر برایشان ملموس کند.

در واقع مردم ایران با یک انتخاب درست می توانند سریع‌تر به رنج‌های اقتصادی و معیشتی خود پایان دهند.

در این راه هر چند مناظره های انتخاباتی تاکنون چیز دندان‌گیری نصیب مردم نکرده و بیش‌تر به تعریف و تمجید از خود و تخریب دیگران سپری شده است، اما از سایر برنامه‌های انتخاباتی نیز می توان دریافت که کدام نامزد برنامه هایی عملیاتی تر و فارغ از شعارهای توخالی و پر زرق و برق دارد.

در اینجا ببینید و بخوانید:

همچنین کدام نامزد فقط حرف‌هایی می زند که مردم دوست دارند، اما در عمل چیزی را نصیبشان نمی کند.

در این راستا باید توجه کرد که حرف‌های زیبا و پر زرق و برق ما را به رویایی می برد که دوست داریم، پس از آن ما از واقعیت دور شده و فقط آن رویا را می‌بینیم و فقط صدای آن رویا را می‌شنویم، اما زمانی به خود می‌آییم که گرمای آتشی که در آن قرار گرفته ایم تمام وجودمان را پر می کند و انگار در تنوری هولناک گیر افتاده‌ایم که راه خروج از آن وجود ندارد.

اینجاست که مشخص می کند یک انتخاب درست چقدر در زندگی مردم تاثیرگذار خواهد بود.

مهم نیست که از صندوق‌های رای چه نامی از بین محسن رضایی میرقائد، علیرضا زاکانی، محسن مهرعلی‌زاده، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، سعید جلیلی،  ابراهیم رئیسی و عبدالناصر همتی بیرون بیاید، بلکه مهم این است که کسی انتخاب شود که برنامه‌ای مناسب، جامع، هدفمند، قابل عملی شدن و به معنای واقعی کلمه علمی و مورد تایید تمام دانشمندان کشور داشته باشد و با آن بتواند تمامی مشکلات مخصوصا معیشتی و اقتصادی را حل کند و بودجه کشور را از وابستگی به نفت نجات دهد.

به امید بهترین انتخاب از طرف تمام مردم ایران در سراسر جهان در روز ۲۸ خرداد و در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ که سرنوشت به ظاهر چهار ساله اما بدون شک بیش از این های کشور ایران را تعیین خواهد کرد.

آری این بود ناگفته های انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در عکس گرافیکی اجتماعی فوق، هر چند که دیگر نمی شود به آن ناگفته اطلاق کرد …