مرگ کوبی برایانت در اثر سانحه سقوط هلیکوپتر و شوک به ورزش جهان و عکس‌العمل نیمار به این ماجرا سوژه عکس گرافیکی شده است.

کوبی برایانت ستاره بسکتبال دنیا دیروز در هلیکوپتر شخصی خود دچار سانحه شد و در اثر سقوط جان باخت تا ورزش جهان را در بهت بزرگی فرو ببرد. اکثر چهره‌های مطرح ورزشی دنیا از جمله نیمار نسبت به این ماجرا واکنش نشان دادند.

نیمار در جریان بازی دیشب پاری سن ژرمن مقابل لیل پس از گل دوم خود به کوبی برایانت ادای احترام کرد. لبرن جیمز نیز پس از شنیدن خبر مرگ او به گریه افتاد تا نشان دهد که این ورزشکار بزرگ تا چه میزان در کار خود تاثیرگذار بوده است.

کوبی برایانت تمام ۲۰ سال ورزش حرفه‌ای خود را در باشگاه بسکتبال لس‌آنجلس لیکرز گذراند و دوران حرفه‌ای بسکتبال را از سال ۱۹۹۶ آغاز کرد و در سال ۲۰۱۶ به پایان رساند.

برایانت در طول این ۲۰ سال جوایز فردی و تیمی متعددی را در بسکتبال حرفه‌ای NBA بدست آورد و حتی در سال ۲۰۰۸ عنوان با ارزش‌ترین بازیکن NBA را به خود اختصاص داد.

کوبی با تیم لس‌آنجلس لیکرز ۵ عنوان قهرمانی را نیز در کارنامه دارد و پس از خداحافظی از دنیای بسکتبال فعالیت‌های تجاری خود را بشکل جدی دنبال می‌کرد.

برایانت دیروز یعنی ۲۶ ژوئن ۲۰۲۰ در هلیکوپتر شخصی خود در حال پرواز در آسمان کالیفرنیا بوده که بهمراه دختر کوچک خود دچار حادثه می‌شود و پس از سقوط، او و تمام سرنشینان این هلیکوپتر جان خود را از دست می‌دهند.

این اتفاق اواسط صبح به وقت محلی و در هوای مه‌آلود رخ داده و گفته می‌شود، بدلیل انفجار موتور هلیکوپتر بوده است.

با مرگ کوبی برایانت و شوکی که به ورزش جهان وارد شد، عکس های گرافیکی زیبایی از او منتشر شده که چند نمونه آن در زیر دیده می‌شود.

 

عکس گرافیکی کوبی برایانت

 

کوبی برایانت

 

 

 

 

 

 

 

عکس‌های گرافیکی ورزشی رافان‌نیوز