رئال مادرید با زیدان در دومین بازی از دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ مقابل مونشن گلادباخ با گل دقیقه ۹۳ کاسمیرو از شکست فرار کرد.

مونشن گلادباخ در آلمان و از هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا میزبان رئال مادرید بود.

شاگردان زیدان که با برد بارسلونا در ال کلاسیکو از روحیه خوبی برخوردار بودند خیلی زود بر بازی مسلط شدند و حملات خود را آغاز کردند.

دقیقه ۱۶ ضربه بنزما روی پاس واسکز راهی به دروازه میزبان پیدا نکرد. بازی تهاجمی رئال ادامه داشت و دقیقه ۲۹ سامر سنگربان گلادباخ با واکنشی خوب دروازه تیمش را مقابل شوت خطرناک تونی کروس نجات داد.

اما دقیقه ۳۳ این مونشن گلادباخ بود که در یک ضد حمله سریع توسط مارکوس تورام روی پاس پلیا به گل رسید و لوس بلانکوس را غافلگیر کرد.

پنج دقیقه بعد رئال مادرید در موقعیتی عالی می توانست توسط آسنسیو به گل برسد که سامر باز هم دروازه تیمش را نجات داد.

در اینجا بخوانید:

در حالی که نیمه دوم هم با تلاش های رئال مادرید برای جبران نتیجه همراه بود، دقیقه ۵۸ تورام باز هم در یک ضد حمله دروازه کورتوا را باز کرد تا شاگردان زیدان در آستانه یک شکستی دیگر قرار بگیرند.

سه دقیقه بعد مونشن گلادباخ تا آستانه زدن گل سوم هم پیش رفت، اما کورتوا با واکنشی عالی دروازه تیمش را نجات داد.

زیدان که این بازی را از دست رفته می‌دید با تعویض‌های خود سعی کرد جریان بازی را تغییر دهد. هازارد به میدان آمد و بر شدت حملات رئال مادرید افزود.

هر چه بازی به پایان خود نزدیک‌تر می‌شد، فشار رئال افزایش می‌یافت تا اینکه دقیقه ۸۷ روی پاس کاسمیرو، کریم بنزما بالاخره قفل دروازه مونشن گلادباخ را باز کرد.

این پایان کار نبود و با تدام فشار رئال مادرید ، این تیم دقیقه ۹۳ روی یک ارسال بلند از سمت راست و ضربه سر راموس که توپ را مقابل دروازه برای کاسمیرو انداخت، توسط این هافبک برزیلی به گل تساوی دست یافت.

در پایان رئال مادرید با هدایت زیدان و در لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ از شکست مقابل مونشن گلادباخ فرار کرد و به تساوی ۲-۲ رضایت داد.

 

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا