دو تیم فوتبال امید ایران و بزرگسالان در یک بازی که می‌تواند بی‌شمار برنده داشته باشد، با یکدیگر به تساوی دست یافتند.

مارک ویلموتس سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران برای شناخت بازیکنان جوان و مستعد فوتبال ایران که در لیگ داخلی بازی می‌کنند، ۲۳ نفر را به اردویی سه روزه دعوت کرد و در پایان آن با تیم ملی امید یک بازی دوستانه ترتیب داد.

تیم ملی امید ایران نیز که برای مسابقات نهایی انتخابی المپیک آماده می‌شود، و تازه سرمربی خود فرهاد مجیدی را شناخته سعی داشت تا نفرات خود را محکی تقریبا جدی بزند.

از این رو دو تیم امید و بزرگسالان متحول شده ایران در یک دیدار دوستانه در مقابل هم حاضر شدند.

 

کل بازیکنان به میدان رفته برای دو تیم

 

بازیکنانی که در قالب تیم ملی بزرگسالان ایران به میدان رفتند و حتی برخی برای دقایقی بازی کردند به شرح ذیل هستند.

رشید مظاهرى، محمدحسین مرادمند، مهدی امینی، محمد انصاری، احمد گوهری، امیرحسین کریمى، سیاوش یزدانى، محمد محبی، مهرداد محمدى، دانیال اسماعیلى‌فر، رضا اسدى، علی کریمی، سعید آقایى، شهریار مقانلو، محمد کریمى، مهدی شیری، آرش رضاوند، مجید علیاری، احمد عبدالله‌زاده، محمد نادری، سعید واسعی و پیمان رنجبری.

همچنین بازیکنانی که برای تیم ملی امید ایران در این دیدار دوستانه به میدان رفتند به شرح ذیل هستند.

معراج اسماعیلی، علیرضا آرتا، محمدآقاجانپور، طاها شریعتی، عارف غلامی، اسماعیل بابایی، مسلمی‌پور، سید محمد خرم‌حسینی، مهدی مهدیخانی، محمد خدابنده‌لو، رضا کریمی، رضا جیبره، مهدی قائدی، امیر روستایی، رضا شکاری، امیرحسین حسین‌زاده، ابوالفضل رزاق‌پور، محمدامین اسدی و محمدرضا آزادی

تیم ملی بزرگسالان ایران در دقیقه ۱۱ و روی یک شوت از راه دور توسط مهرداد محمدی به گل اول دست یافت و دو تیم با نتیجه ۱ بر ۰ بسود تیم ملی بزرگسالان به رختکن رفتند.

اما در نیمه دوم و روی اشتباه مدافع و دروازه‌بان تیم بزرگسالان در دقیقه ۶۶ ابوالفضل رزاق‌پور گل تساوی را برای تیم ملی امید به ثمر رساند. در نهایت بازی تیم ملی فوتبال امید و بزرگسالان ایران با همان تساوی ۱ بر ۱ به پایان رسید.

این بازی اگر چه برنده نداشت اما با توجه به شناختی که مارک ویلموتس از بازیکنان جوان و مستعد ایرانی بدست آورده، می‌تواند بی‌نهایت برنده از بین این بازیکنان داشته باشد.

 

دیدار دوستانه امید و بزرگسالان ایران