فینال لیگ اروپا ۲۰۲۱ با حضور منچستریونایتد و ویارئال برگزار خواهد شد، چرا که این دو تیم توانستند در مجموع دو بازی رفت و برگشت نیمه نهایی رم و آرسنال را از پیش رو بردارند.

دیشب بازی های دور برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا در حالی برگزار شد که با توجه به نتایج بازی های رفت، صعود منچستریونایتد به فینال بسیار محتمل بود.

منچستریونایتد در اولدترافورد با نتیجه ۶-۲ رم را شکست داده بود و دیشب با اندوخته‌ای کاملا مطمئن میهمان این تیم بود.

رم که به پیروزی پرگل در این بازی احتیاج داشت، گل اول را دقیقه ۳۹ توسط ادینسون کاوانی دریافت کرد تا امیدهای خود را کم رنگ تر از همیشه ببیند.

با این حال تیم پایتخت ایتالیا نیمه دوم را هجومی آغاز کرد و با دو گل ادین ژکو دقیقه ۵۷ و کریستانته دقیقه ۶۰ پیش افتاد.

اما این پایان کار نبود و کاوانی دقیقه ۶۸ باز هم دروازه رم را باز کرد تا عملا حریف را از رسیدن به فینال ناامید و محروم کند.

در اینجا بخوانید:

هرچند دقیقه ۸۳ رم با گل به خودی الکس تلس با نتیجه ۳-۲ پیش افتاد، اما این پیروزی برای صعود به فینال کافی نبود، چرا که این منچستریونایتد بود که با پیروزی ۸-۵ در مجموع دو بازی رفت و برگشت راهی فینال لیگ اروپا ۲۰۲۱ شد.

در دیگر بازی دیشب نیمه نهایی آرسنال پس از شکست ۲-۱ در بازی رفت، میزبان ویارئال بود.

آرسنال در این بازی تلاش زیادی کرد تا به گل رسیده و فینالی تمام انگلیسی در لیگ اروپا بسازد، اما اسیر دفاع منسجم حریف شد و نتوانست دروازه ویارئال را باز کند.

در نهایت این آرسنال بود که با تساوی بدون گل مقابل ویارئال به دلیل شکست ۲-۱ در مجموع دو بازی رفت و برگشت از رسیدن به فینال محروم شد.

با توجه به نتایج به دست آمده فینال لیگ اروپا ۲۰۲۱ در شامگاه چهارشنبه ۵ خرداد ماه بین دو تیم منچستریونایتد و ویارئال برگزار خواهد شد، دیداری که از ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه گدانسک لهستان آغاز می شود.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا