با برگزاری مراسم قرعه‌کشی لیگ نوزدهم فوتبال ایران برنامه مسابقات تمامی تیم‌ها از جمله استقلال و پرسپولیس در لیگ برتر مشخص شد.

مراسم قرعه‌کشی لیگ برتر فوتبال ایران در دوره نوزدهم از ساعت ۱۹ روز سه‌شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ در تالار شهر مشهد آغاز شد. در این مراسم ابتدا رئیس هیئت فوتبال خراسان رضوی به مدعوین خوشامد گفت.

سپس مهدی تاج با سخنرانی کوتاهی تاکید داشت که زمان آغاز لیگ هنوز مشخص نیست و تا آماده شدن ورزشگاه‌ها نمی‌توان زمان دقیقی برای شروع دوره نوزدهم لیگ فوتبال ایران ذکر کرد.

بعد از صحبت‌های تاج رئیس فدراسیون فوتبال، خداداد عزیزی، رضا عنایتی و حسین بادامکی که از میهمانان ویژه برنامه بودند وارد سن شده و مراسم قرعه‌کشی را آغاز کردند. البته به دعوت عزیزی، رضا ناصحی نیز در ادامه وارد سن شده و در قرعه‌کشی به سه نفر دیگر کمک کرد.

پس از قرعه‌کشی مشخص شد که در اولین هفته مسابقات پرسپولیس در دیدار افتتاحیه باید در ورزشگاه آزادی به دیدار پارس جنوبی جم برود. همچنین در دیگر دیدارهای مهم هفته اول؛ استقلال با ماشین‌سازی تبریز در تبریز، سپاهان و شاهین بوشهر و تراکتورسازی با نفت مسجد سلیمان به میزبانی تیم خوزستانی با یکدیگر رو به رو خواهند شد.

اما مهم‌ترین بازی لیگ یعنی دربی پایتخت بین استقلال و پرسپولیس در هفته چهارم مسابقات افتاده است. در نکته دیگر از نتایج قرعه‌کشی باید به قرعه سخت پرسپولیس در هفته‌های نخست اشاره کرد.

برنامه بازی‌های پرسپولیس به این شکل است که در هفته‌های دوم، چهارم، پنجم و ششم باید بترتیب به مصاف تیم‌های قدرتمند تراکتورسازی، استقلال، سپاهان و شهر خودرو مشهد برود.

اما برنامه بازی‌های استقلال نیز در هفته‌های دوم تا ششم لیگ برتر به این قرار است که باید بترتیب با تیم‌های فولاد، نفت مسجد سلیمان، پرسپولیس، ذوب‌آهن و گل‌گهر سیرجان رو به رو شود.

 

لیگ برتر ایران در دوره نوزدهم و برنامه کامل مسابقات

 

برنامه کامل لیگ نوزدهم فوتبال – پی‌دی‌اف