با شکست دادن تاتنهام در فینال لیگ قهرمانان در ورزشگاه متروپولیتانو اتلتیکو قهرمانی لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا برای ششمین بار رقم خورد.

 دو تیم لیورپول و تاتنهام انگلیس در چهارچوب فینال لیگ قهرمانان اروپا در شهر مادرید اسپانیا و در ورزشگاه تازه تاسیس متروپولیتانو که به اتلتیکو  مادرید اختصاص دارد به مصاف هم رفتند.

با شروع بازی و در همان ثانیه‌های ابتدایی با حضور سادیو مانه در محوته جریمه تاتنهام و زدن ضربه‌ای به توپ توسط او، توپ به دست مدافع حریف برخورد کرد.

داور پنالتی گرفت و محمد صلاح مهاجم مصری لیورپول پشت توپ قرار گرفته و در دقیقه ۲ بازی گل اول و برتری بخش لیورپول را به ثمر رساند.

 

لیورپول و تاتنهام - فینال لیگ قهرمانان اروپا

 

بعد از این گل دو تیم با احتیاط و کنترل بازی نیمه اول را سپری کردند و با همان نتیجه ۱ بر ۰ به رختکن رفتند.

با شروع نیمه دوم تاتنهام بازی را بهتر آغاز کرد و تلاش خود را برای خلق موقعیت روی دروازه لیورپول انجام داد که در این راه موفق نبود.

لیورپول با ارائه یک بازی منطقی و مسلط توانست بازی را به کنترل خود درآورده و آن را اداره کند.

هر چند که تاتنهام توانست چند موقعیت گل روی دروازه لیورپول ایجاد کند، اما آلیسون بکر دروازه‌بان لیورپول هر بار با درخشش خود مانع گلزنی تاتنهام شد.

 

لحظه گل دوم لیورپول در فینال لیگ قهرمانان

در ادامه بازی و در دقیقه ۸۷ اوریگی روی یک پاس عرضی از طرف ماتیپ توانست گل دوم لیورپول و تیر خلاص بر تاتنهام را به ثمر برساند.

بعد از این گل و کنترل بازی تا پایان یعنی دقیقه ۹۵ توسط لیورپول، قهرمانی لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا برای ششمین بار در تاریخ این باشگاه اتفاق افتاد.

یورگن کلوپ که با وجود درخشش با تیم دورتمند در این بازی‌ها، اولین بار است فاتح لیگ قهرمانان اروپا می‌شود، این شب را بهترین شب تاریخ زندگی خود می‌داند.

 

قهرمانی لیورپول

 

 

 

انیمیشن‌های فوتبالی رافان‌نیوز