در فینال آخرین دوره جام اتحادیه فرانسه پاری سن ژرمن با پیروزی ۶ بر ۵ مقابل لیون در ضربات پنالتی و با حضور نیمار به عنوان قهرمانی رسید.

پاری سن ژرمن و لیون در فینال جام اتحادیه فرانسه از ساعت ۲۳:۴۵ جمعه ۱۰ مرداد به دیدار هم رفتند. این دوره از جام اتحادیه، آخرین دور آن خواهد بود و از فصل آینده در فوتبال فرانسه چنین جامی برگزار نخواهد شد.

پی‌اس‌جی بازی را هجومی آغاز کرد و دقیقه ۸ در یک موقعیت مناسب شوت فنی و زیبای نیمار به شکل خطرناکی از کنار دروازه حریف بیرون رفت.

پس از آن بازی متعادل شد و المپیک لیون هم پیش کشید و دقیقه ۱۱ ضربه دپای از کنج محوطه جریمه پاری سن ژرمن راهی به دروازه ناواس پیدا نکرد و از بالای دروازه به بیرون رفت.

در ادامه بازی آرام شد و هر چه بازی به پایان نیمه اول نزدیک‌تر می‌شد، برتری پاری سن ژرمن افزایش می‌یافت. دقیقه ۴۳ در جدی‌ترین موقعیت پی‌اس‌جی در نیمه اول، شوت دیدنی و از راه دور ادریسا گایا با واکنش تماشایی لوپز سنگربان المپیک لیون همراه شد.

نیمه دوم را دو تیم هجومی آغاز کردند و ابتدا نیمار با تکنیک بالای خود به قلب دفاع لیون زد، اما در آخرین لحظه توپ از پای او جدا شد و در اختیار لوپز قرار گرفت.

در اینجا بخوانید:

کمی بعد، در طرف مقابل ممفیس دپای هم در محوطه جریمه پاری سن ژرمن صاحب موقعیت شد و ضربه او در برخورد به پای سارابیا به کرنر رفت. بازی پایاپای دو تیم ادامه داشت، تا اینکه دقیقه ۸۱ روی یک ارسال از سمت راست ضربه سر دیدنی نیمار را لوپوز با واکنشی استثنایی از زیر طاق دروازه بیرون کشید.

نهایتا بازی در ۹۰ دقیقه با همین روند و برتری نسبی پاری سن ژرمن به پایان رسید و دو تیم به وقت‌های اضافی بازی رفتند.

وقت اول اضافی برای دو تیم سریع و هجومی آغاز شد و نتیجه آن از دست رفتن چند موقعیت نصفه و نیمه بود. اما ۱۵ دقیقه پایانی بازی در وقت اضافی دوم آرام‌تر سپری شد و دو تیم سعی در اداره بازی را داشتند.

دقیقه ۱۲۲ ضربه ایستگاهی نا امید کننده نیمار با اختلاف زیاد از بالای دروازه لیون به بیرون رفت تا ضربات پنالتی مشخص کننده قهرمان آخرین دوره جام اتحادیه فرانسه باشد. در ضربات پنالتی هم دو تیم پایاپای با هم پیش رفتند و همه پنالتی‌ها با دقت تمام به گل تبدیل شد، تا اینکه پنالتی ششم لیون را ناواس با واکنشی تماشایی از ترائوره گرفت.

پس از آن سارابیا پنالتی خود را بر خلاف جهت حرکت لوپز گل کرد، تا پاری سن ژرمن در فینال آخرین دور جام اتحادیه فرانسه مقابل لیون و در ضربات پنالتی با نتیجه ۶ بر ۵ به پیروزی رسیده و به قهرمانی برسد.

 

 

 

انیمیشن فوتبالی رافان نیوز