پیروزی خفیف رئال مادید و بارسلونا مقابل اتلتیکو مادرید و لوانته در هفته بیست و دوم لالیگا اتفاق افتاد و شاگردان زیدان فاصله سه امتیازی خود را با مسی و بارسا حفظ کردند.

پیروزی ۲-۱ گرانادا برابر اسپانیول آغازگر هفته ۲۲ لالیگا بود. در ادامه مایورکا ۱-۰ از وایادولید شکست خورد و والنسیا نیز با تک گل کارلوس باراگان سولر سلتاویگو را از پیش رو برداشت.

اما رئال مادرید در مهم‌ترین بازی هفته میزبان اتلتیکو مادرید بود و در یک بازی منطقی و مسلط، با تک گل کریم بنزما به پیروزی رسید. البته شاگردان زیدان در این بازی تا حدودی خوش شانس هم بودند، چرا که حریف چند موقعیت عالی تک به تک را از دست داد.

پس از آن لگانس ۲-۱ رئال سوسیداد را مغلوب کرد، ایبار و بتیس ۱-۱ شدند، بیلبائو ۰-۲ از ختافه شکست خورد و سویا در خانه مقابل آلاوس به تساوی ۱-۱ رضایت داد تا باز هم از صدر جدول فاصله بگیرد.

همچنین ویارئال میزبان اوساسونا بود و در یک بازی برتر با گل‌های پاکو آلکاسر، سانتی کازورلا و پنا روبن در مقابل تک گل اریدان ۳-۱ پیروز شد.

آخرین بازی هفته بیست و دوم لالیگا بین تیم‌های بارسلونا و لوانته در نیوکمپ بارسلون برگزار شد. در این بازی لیونل مسی و آنسو فاتی ستاره‌های بارسلونا بودند که دقایق ۳۰ و ۳۱ زمینه‌ساز گل‌های بارسا شدند.

بارسلونا ابتدا با دو گل فاتی روی پاس‌های مسی از لوانته پیش افتاد و در ادامه با وجود حملات زیاد نتوانست گل‌های بیش‌تری به ثمر برساند تا روبن روشینا با یک ضربه زیبا یکی از گل‌ها را جبران کرده و بازی با نتیجه ۲-۱ به پایان برسد.

رئال مادرید، بارسلونا و ختافه سه تیم اول تا سوم جدول رده‌بندی لالیگا را تا پایان هفته ۲۲ تشکیل می‌دهند و سویا و اتلتیکو مادرید پشت سر آن‌ها چهارم و پنجم هستند.

 

لالیگا و جدول رده بندی تا هفته 22

 

 

 

 

 

 

 

عکس‌های گرافیکی ورزشی