در پایان فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ لالیگا و هفته ۳۸ قهرمانی رئال و دومی بارسلونا بدست آمده بود و اتلتیکو مادرید هم با سومی کار خود را تمام کرد.

پس از قطعی شدن قهرمانی رئال مادرید در لالیگا  هفته ۳۸ و پایانی با دیدار بارسلونا و آلاوس به میزبانی آلاوس آغاز شد. بارسلونا در روزی که بسیار سر حال و خوب ظاهر شد و از یک لیونل مسی بسیار آماده بهره می‌برد، با ۵ گل میزبان خود را درهم کوبید.

آنسو فاتی دقیقه ۲۴، لیونل مسی دقایق ۳۴ و ۷۵، لوئیز سوارز دقیقه ۴۴ و نلسون سمدو دقیقه ۵۸ گل‌های بارسا را به ثمر رساند. در ادامه وایادولید ۲ بر ۰ رئال بتیس را شکست داد، ویارئال با ۴ گل ایبار را از پیش رو برداشت و اسپانیول و سلتاویگو بدون گل مساوی شدند.

همچنین اتلتیکو مادرید در زمین خود و مقابل رئال سوسیداد با نتیجه تساوی ۱-۱ متوقف شد. با این حال شاگردان دیگو سیمئونه جایگاه سومی خود را حفظ کردند.

از طرفی پیروزی ۱ بر ۰ سویا مقابل والنسیا با تک گل دقیقه ۵۶ رگویلون همراه شد و تیم لوپتگی با وجود برد خانگی نتوانست رده سومی خود را باز پس بگیرد.

در اینجا بخوانید:

اما گرانادا به یک پیروزی پرگل و ۴ بر ۰ اتلتیکو بیلبائو را درهم کوبید، لوانته با نتیجه ۱ بر ۰ ختافه را مغلوب کرد و اوساسونا در زمین خود با تساوی ۲-۲ مقابل مایورکا متوقف شد.

مهم‌ترین بازی هفته ۳۸ لالیگا در پایان فصل به دیدار لگانس و رئال مادرید اختصاص داشت، جایی که میزبان می‌توانست با یک پیروزی در سطح اول فوتبال اسپانیا باقی مانده و از سقوط در امان بماند.

رئال مادرید ابتدا با گل دقیقه ۹ سرخیو راموس، پیش افتاد، لگانس دقیقه ۴۶ توسط جیل بازی را به تساوی کشاند. شاگردان زیدان دوباره در دقیقه ۵۲ با گل مارکو آسنسیو پیش افتادند و حریف که چیزی برای از دست دادن نداشت با حملات متعدد توانست دقیقه ۷۹ و با ضربه اسله گل دوم و تساوی بخش را به ثمر برساند.

تلاش دقایق پایانی بازیکنان لگانس به نتیجه نرسید و با تساوی تلخ ۲-۲ کار خود را در لالیگا به پایان رساندند و باید فصل بعد را در سطح پایین‌تر سپری کنند.

در پایان فصل ۲۰۲۰-۲۰۱۹ لالیگا رئال مادرید قهرمان شد و به همراه بارسلونا، اتلتیکو مادرید و سویا سهمیه لیگ قهرمانان اروپا گرفت. ویارئال به لیگ اروپا رفت و رئال سوسیداد باید در انتخابی لیگ اروپا شرکت کند.

همچنین تیم‌های ته جدولی لگانس، مایورکا و اسپانیول به سطح پایین‌تر سقوط کردند.

 

لالیگا و جدول رده بندی فصل 2019-2020

 

 

 

انیمیشن فوتبالی رافان نیوز