لیست تیم ملی ایران برای بازی دوستانه با سوریه و اردوی یک هفته ای در فروردین ۱۴۰۰ توسط دراگان اسکوچیچ اعلام شد و نکته بارز آن دعوت نکردن از اشکان دژاگه و مسعود شجاعی و اضافه کردن چند بازیکن جوان است.

تیم ملی ایران مدت هاست که مسابقه رسمی نداشته و در بازی های دوستانه بسیار کمی هم به میدان رفته است.

این موضوع برای تیم ملی که در خرداد ماه ۱۴۰۰ باید در خانه حریف بازی های حساس و سرنوشت ساز باقیمانده خود از مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را برگزار کند، خطری بالقوه محسوب می شود.

از زمانی که دراگان اسکوچیچ هدایت تیم ملی ایران را برعهده گرفت، این تیم فقط دو بازی دوستانه مقابل ازبکستان و بوسنی و هرزگوین برگزار کرد.

این در حالی است که سایر حریفان ایران دیدار های دوستانه بیش‌تری داشتند و از این حیث می توانند با آمادگی بیش‌تری بازی های باقیمانده خود را برگزار کنند.

با همه این اوصاف تیم ملی از دو فیفا دی پیش روی خود در فروردین ۱۴۰۰ فقط در یک روز به میدان می رود و بازی دوستانه ای با سوریه برگزار می کند.

با توجه به این بازی دوستانه و اردویی که برای آن برگزار می شود، دراگان اسکوچیچ لیست بازیکنان مد نظر خود برای تیم ملی ایران را معرفی کرد.

در اینجا بخوانید:

در این لیست که اشکان دژاگه و مسعود شجاعی جایی در آن ندارد و به نظر می رسد به پایان دوران حضور خود در تیم ملی رسیده‌اند، علیرضا جهانبخش و سامان قدوس هم به دلیل محدودیت های کرونایی قادر به حضور در اردو نبودند و دعوت نشدند.

همچنین مرتضی پورعلی گنجی و صادق محرمی نیز به دلیل مصدومیت در بازی مقابل سوریه حضور نخواهند داشت.

لیست تیم ملی ایران برای بازی دوستانه با سوریه که روز ۱۰ فروردین در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد، به قرار ذیل است :

دروازه‌بان ها : علیرضا بیرانوند، پیام نیازمند، رشید مظاهری

مدافعین : شجاع خلیل زاده، محمد حسین کنعانى زادگان، سید مجید حسینى، عارف غلامى، میلاد محمدى، جعفر سلمانى، مهدی تیکدرى، ابوالفضل جلالى

هافبک ها : احسان حاجى صفى، امید ابراهیمى، احمد نورالهى، على کریمی، امید نورافکن، وحید امیرى، على قلى زاده، سیامک نعمتى

مهاجمین : سردار آزمون، مهدى طارمى، مهدى قایدى، کریم انصاریفرد، اللهیار صیادمنش

لازم به ذکر است که بازیکنان یاد شده باید ساعت ۱۲ روز سوم فروردین ۱۴۰۰ خود را به هتل المپیک رسانده و به کادر فنی تیم ملی معرفی کنند.