لیورپول با پیروزی ۵ بر ۴ در ضربات پناتی مقابل چلسی فاتح سوپرکاپ اروپا شد و دومین شکست را در فاصله چند روز به لمپارد و یارانش تحمیل کرد.

دو تیم فوتبال لیورپول و چلسی انگلیس در سوپرکاپ اروپا که در ورزشگاه ودافون پارک ترکیه ورزشگاه اختصاصی بشیکتاش برگزار می‌شد به دیدار هم رفتند. در ابتدای این بازی دو تیم به ارزیابی هم پرداختند.

در ادامه لیورپول توسط محمد صلاح دقایقی روی دروازه چلسی خطرآفرین شد. اما کمی بعد چلسی بر جریان بازی مسلط شده و چند بار حملات خطرناکی روی دروازه لیورپول ایجاد کرد.

دقیقه ۲۲ پدرو در حالی که با آدریان دروازه‌بان لیورپول تک به تک شده بود، با زدن یک ضربه محکم و خطرناک توپ را به دیرک افقی دروازه کوباند و این توپ بسیار خطرناک راهی به دروازه لیورپول پیدا نکرد.

سرانجام در دقیقه ۳۶ با پاس عمقی پولیشیچ، اولیور ژیرود با دروازه‌بان لیورپول تک به تک شد و با یک ضربه دقیقه به گوشه دروازه، چلسی را از حریف بندرنشین خود پیش انداخت.

در حالی که چلسی به حملات خود ادامه می‌داد چند دقیقه بعد با حرکت در عرض پولیشیچ و ضربه زیبا و زمینی این بازیکن به گل دوم رسید اما کمک داور با بالا بردن پرچم خود این گل را مردود اعلام کرد. VAR نیز نظر داور را تایید کرد تا چلسی نتواند برتری خود در نیمه اول را تثبیت کند.

نیمه اول با همین نتیجه ۱ بر ۰ چلسی مقابل لیورپول به پایان رسید. اما نیمه دوم با شروع طوفانی لیورپول آغاز شد و این تیم سه دقیقه پس از آغاز نیمه توانست با گل سادیو مانه به گل تساوی دست پیدا کند.

 

چلسی و لیورپول در سوپرکاپ اروپا

 

سوپرکاپ اروپا و ادامه بازی نزدیک چلسی و لیورپول

 

پس از گل تساوی بازی جریان آرامی پیدا کرد و دو تیم سعی کردند بازی را تحت کنترل خود داشته باشند. در ادامه لیورپول دوباره بازی را در اختیار گرفت و در دقیقه ۷۴ تا آستانه باز کردن دروازه چلسی پیش رفت اما واکنش بموقع و عالی کپا آریزابالاگا دروازه‌بان چلسی مانع از گلزنی این تیم شد.

در این صحنه محمد صلاح یک ضربه زمینی را به طرف دروازه چلسی روانه کرد ولی کپا توپ را دفع کرد و این توپ در مقابل ویرجیل فن‌دایک قرار گرفت و او هم در چند قدمی دروازه ضربه خود را زد که باز هم کپا با عکس‌العمل سریع آن را دفع کرد.

در دقایق پایانی چلسی سوار بازی شد و چند حمله خطرناک را روی دروازه لیورپول ایجاد کرد. دقیقه ۸۳ مونت بازیکن جوان و بیست ساله چلسی پس از دریافت پاس عمقی با دروازه‌بان لیورپول تک به تک شد و با یک ضربه دقیق توپ را وارد دروازه کرد که داور باز هم این گل چلسی را بدلیل آفساید مردود کرد تا بازی همچنان مساوی باشد.

 

وقت‌های اضافه سوپرکاپ اروپا

 

سرانجام این بازی با تساوی ۱ بر ۱ در وقت قانونی به پایان رسید تا دو تیم کار خود را در وقت‌های اضافه دنبال کنند. در وقت اضافی اول و دقیقه ۹۵ در حالی که بازی جریان آرامی را تجربه می‌کرد روی پاس در عرض فرمینیو، سادیو مانه گل دوم خود و تیمش را به ثمر رساند.

پس از این گل چلسی حملات خود را برای جبران نتیجه از سر گرفت و با وجودی که در یک موقعیت خطرناک به گل نرسیده بود دو دقیقه بعد و در دقیقه ۱۰۰ جرجینیو از روی نقطه پنالتی برای این تیم کار را به تساوی کشاند.

در ادامه دو تیم کاری از پیش نبردند تا ضربات پنالتی مشخص کننده فاتح سوپرکاپ اروپا باشد. در ضربات پنالتی همه بازیکنان لیورپول ضربات خود به گل تبدیل کردند ولی از چلسی تونی آبراهام پنالتی آخر را از دست داد. تا پس از تساوی ۲ بر ۲ دو تیم در ۱۲۰ دقیقه در ضربات پنالتی لیورپول با نتیجه ۵ بر ۴ پیروز شود و اولین جام فصل خود را بدست آورد.

 

سوپرکاپ اروپا بین چلسی و لیورپول

 

 

 

ویدئوهای طنز و سرگرمی رافان‌نیوز در اینجا