لیورپول با شکست ۱-۰ فلامینگو قهرمان جام باشگاه‌های جهان ۲۰۱۹ شد و آخرین جام سال خود را بدست آورد.

لیورپول در فینال جام باشگاه‌های جهان ۲۰۱۹ قطر به دیدار فلامینگو برزیل رفت. هنوز دو دقیقه از آغاز بازی نگذشته بود که یک پاس در عمق بلند پشت مدافعان فلامینگو به فرمینیو رسید که ضربه مهاجم برزیلی لیورپول از بالای دروازه حریف به بیرون رفت.

در ادامه و پس از چند فرصت نصفه و نیمه لیورپول، فلامینگو پیش کشید و بازی را بطور کامل در اختیار گرفت. تا پایان نیمه اول قهرمان لیورتادورس مالک توپ و میدان بود و چند فرصت خوب را هم از دست داد تا دو تیم بدون گل مساوی به رختکن بروند.

شروع نیمه دوم باز هم با حملات لیورپول بود و دقیقه ۴۷ باز هم فرمینیو یک فرصت خوب را از دست داد. چند دقیقه بعد ضربه محمد صلاح هم از داخل محوطه جریمه فلامینگو راهی به دروازه این تیم پیدا نکرد.

در ادامه بازی متعادل شد و فلامینگو دوباره پیش کشید. دقیقه ۷۲ یک ارسال از چپ با ضربه برگردان مهاجم فلامینگو همراه شد که آلیسون این توپ را مهار کرد.

چهار دقیقه بعد صلاح دروازه حریف را باز کرد، اما داور بدلیل آفساید این گل را نپذیرفت. اواخر بازی بر فشار لیورپول افزوده شد و دقیقه ۸۶ ضربه از راه دور و خطرناک صلاح با واکنش عالی دروازه‌بان فلامینگو همراه شد.

بازی نزدیک دو تیم ادامه داشت تا اینکه در وقت‌های اضافی و دقیقه ۱۰۰ با پاس دیدنی هندرسون در عمق دفاع فلامینگو، مانه صاحب توپ شد و با یک چرخش فرمینیو را مقابل دروازه حریف به توپ رساند تا این بازیکن پس از جا گذاشتند مدافع و دروازه‌بان حریف گل اول و برتری بخش لیورپول را به ثمر برساند.

در ادامه لیورپول بازی را کنترل کرد و قهرمان جام باشگاه‌های جهان شد.

 

 

 

 

عکس‌های گرافیکی ورزشی