با ادعای توتو مرکاتو وب لیورپول مشتری جدید لیونل مسی در نقل و انتقالات ۲۰۲۰ فوتبال اروپا است و به بارسلونا برای او پیشنهاد معاوضه با سادیو مانه را داده است.

گفته می‌شود نارضایتی از مدیریت باشگاه مخصوصا بارتمئو یکی از دلایل تصمیم مسی برای جدایی از بارسلونا می‌باشد. اما با توجه به مدت زمان کوتاه و کم‌تر از یک ساله ریاست بارتمئو بعید است، دلیل اصلی این تصمیم باشد.

بارتمئو در انتخابات ریاست باشگاه که در اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی برگزار خواهد شد، دوره شش ساله مدیریت خود بر بارسا را با تمام اتفاقات و اشتباهات متعدد تحویل می‌دهد.

لیونل مسی قبل از پایان فصل در لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا عنوان کرده بود که در صورت ادامه سیاست‌های فعلی مدیریت بارسلونا پس از انتخابات ریاست باشگاه، در تابستان ۲۰۲۱ نیوکمپ را ترک خواهد کرد.

از اینترمیلان بعنوان جدی‌ترین مقصد احتمالی مسی یاد می‌شد. اما شکست تحقیر آمیز مقابل بایرن مونیخ فوق ستاره آرژانتینی را بیش از گذشته در موفقیت با بارسا نا امید کرد و همین موضوع شایعات در مورد جدایی او را افزایش داد.

اما بارتمئو برای حفظ خود و عبور از بحران، کیکه ستین سرمربی و اریک آبیدال مدیر فنی را بر کنار کرد و رونالد کومان را بعنوان سرمربی جدید بلوگرانا انتخاب نمود.

کومان بلافاصله پس از ورود خود به بارسا لیستی بلند بالا را بعنوان بازیکنان مازاد و جایگزین آن‌ها تحویل باشگاه داد. به این بسنده نکرد و شخصا با لوئیس سوارز و راکیتیچ تماس گرفت و از عدم نیاز به آن‌ها گفت.

در اینجا بخوانید:

سوارز که خود بارها از جدایی احتمالی در سال‌های نزدیک بدلیل افزایش سن خبر داده بود، بشکل عجیبی در فهرست فروش قرار گرفت تا بهترین گلزن سال‌های اخیر بارسلونا و دوست صمیمی لیونل مسی راهی جز ترک نیوکمپ نداشته باشد.

در حالی که مسی از چگونگی کنار گذاشتن سوارز ناراحت بود، کومان یک جلسه با او برگزار کرد که همه تفکرات ستاره پا به سن گذاشته آرژانتینی را تغییر داد.

رسانه‌های اسپانیایی ادعا می‌کنند که در این جلسه کومان از افت مسی صحبت کرده و دوران موفقیت او را تمام شده دانسته است. به نظر می‌رسد کومان بشکل بسیار محترمانه‌ای عذر ستاره ۲۰ سال اخیر و بنوعی تاریخ بارسلونا را خواسته است، چیزی که لیونل باهوش خیلی زود متوجه آن شد.

مسی بلافاصله در فکسی به باشگاه درخواست فسخ رایگان را با توجه به مفاد قرارداد مطرح کرد و به صدر اخبار رسانه‌های جهان تبدیل شد.

تیم‌های بزرگ فوتبال اروپا از جمله منچسترسیتی و پاری سن ژرمن مذاکرات رسمی خود با فوق ستاره ۳۳ ساله آرژانتینی آغاز کردند و حتی از نزدیکان مسی خبر می‌رسد که او منچسترسیتی را بعنوان مقصد آینده خود انتخاب کرده است.

اما ساعاتی پیش توتو مرکاتو وب مدعی شد که لیورپول هم مشتری جدید لیونل مسی در نقل و انتقالات تابستان ۲۰۲۰ فوتبال اروپا است و حتی پیشنهاد معاوضه سادیو مانه با او را به بارسلونا داده است.

رونالد کومان اعتقاد ویژه‌ای به مانه دارد و خرید او را برای بارسا دنبال می‌کرد، اما قیمت ۱۰۷ میلیون پوندی ستاره آفریقایی لیورپول و همچنین مشکلات مالی باشگاه اجازه مذاکرات جدی را به او نداد.

با این حال به نظر می‌رسد که پیشنهاد لیورپول برای جذب مسی پیشنهادی جذاب برای سرمربی هلندی باشد، هر چند که تحقق آن اول از همه به نظر مثبت لیونل مسی بر می‌گردد.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا