تیم لیورپول با هدایت یورگن کلوپ همچنان به پیشتازی خود در لیگ برتر انگلیس ادامه می‌دهد و دیشب با نتیجه ۳ بر ۱ پیروز مهم‌ترین بازی هفته در مقابل آرسنال شد.

لیورپول در حالی از آرسنال در ورزشگاه آنفیلد پذیرایی می‌کرد که در دو هفته ابتدایی پیروز شده بود و در صدر جدول لیگ برتر انگلیس قرار داشت.

دقایق ابتدایی بازی در ارزیابی دو تیم از یکدیگر سپری شد تا آرسنال در دقیقه ۱۲ صاحب اولین موقعیت بازی شد. این موقعیت را اوبامیانگ با یک ضربه چیپ خطرناک از دست داد.

پس از چند موقعیت آرسنال و از دست رفتن آن‌ها لیورپول کم کم بر بازی مسلط شد. و توسط مانه دروازه لنو دروازه‌بان آرسنال را تهدید کرد.

در حالی که آرسنال این فرصت را داشت که در دقیقه ۳۶ توسط نیکولاس په‌په به گل برسد اما این لیورپول بود که قدر موقعیت‌های خوب را می‌دانست و در دقیقه ۴۱ توسط ماتیپ مدافع پیش‌تاخته خود به گل رسید. این گل با ارسال آرنولد و ضربه سر ماتیپ به ثمر رسید.

 

لیورپول و برتری در نیمه دوم

 

نیمه دوم با برتری لیورپول آغاز شد و این تیم در همان ابتدا صاحب یک ضربه پنالتی شد که محمد صلاح این پنالتی را در دقیقه ۴۹ به گل تبدیل کرد تا برتری لیورپول کامل شود.

در ادامه اوبامیانگ باز هم فرصت‌های بدست آمده را از دست داد تا لیورپولی‌ها گلزنی را به او و یارانش در آرسنال آموزش دهند. دقیقه ۵۸ باز هم محمد صلاح با حرکت تکنیکی خود را وارد محوطه جریمه کرد و با یک ضربه بغل پا دروازه آرسنال را برای بار سوم باز کرد تا خیال کلوپ را از پیروزی تیمش در این بازی راحت کند.

پس از این گل دو تیم چند موقعیت دیگر نیز داشتند که به گل تبدیل نشد. تا اینکه در دقیقه ۸۵ لوکاس توریرا با پاس عرضی اوبامیانگ در محوطه جریمه لیورپول صاحب توپ شد و با یک ضربه توپ را وارد دروازه حریف میزبان کرد.

لحظات پایانی بازی نیز در اختیار آرسنالی‌ها بود و این تیم تلاش زیادی برای جبران نتیجه و یا کاهش اختلاف داشت که به جایی نرسید. در نهایت این دیدار با برتری ۳ بر ۱ لیورپول به پایان رسید.

لیورپول با این پیروزی به پیشتازی خود در لیگ برتر فوتبال جزیره ادامه داد و نشان داد که در این فصل با قدرت به دنبال قهرمانی است و از همان ابتدا پا پس نخواهد کشید.

 

لیورپول و آرسنال در هفته سوم لیگ برتر انگلیس

 

 

ویدئوهای طنز و سرگرمی در اینجا