لیورپول و تاتنهام در هفته بیستم لیگ برتر انگلیس یک نمایش زیبا و تهاجمی از خود نشان دادند و شاگردان مورینیو در شبی که بدشانس هم بودند با نتیجه ۳-۱ مقابل حریف شکست خوردند.

لیورپول در مهم ترین بازی هفته بیستم لیگ برتر انگلیس میهمان تاتنهام بود. هر دو تیم بازی را توفانی آغاز کردند و در دو دقیقه ابتدایی دو موقعیت صد در صد گل ایجاد شد.

دقیقه ۱ سادیه مانه روی همکاری با محمد صلاح در موقعیت تک به تک قرار گرفت، اما ضربه او کم دقت بود و از کنار دروازه به بیرو رفت.

یک دقیقه بعد در طرف مقابل پاس عمقی عالی هری کین سون هیونگ مین را با آلیسون بکر تک به تک کرد و این مهاجم کره‌ای با یک ضربه دقیق و تمام کننده دروازه لیورپول را باز کرد.

اما داور به کمک VAR یک آفساید میلیمتری را از سون گرفت و این گل را نپذیرفت.

پس این اتفاق هم بازی آهنگ سریع و جذابی داشت و هر دو تیم موقعیت های زیادی را ایجاد کردند.

دقیقه ۲۱ باز هم سون هیونگ مین با سنگربان لیورپول تک به تک شد و این بار ضربه پای چپ او را آلیسون بکر جمع کرد.

در طرف مقابل سادیو مانه هم چند موقعیت خوب داشت که استفاده نکرد. دقیقه ۴۲ مانه در عمق دفاع تاتنهام صاحب توپ شد و با یک حرکت عرضی رو به جلو و ضربه ای محکم می توانست گلزنی کند، اما لوریس با واکنشی عالی توپ را دفع کرد.

در اینجا بخوانید:

در حالی که بازی آرام دنبال می شد و داور آماده بود که سوت پایان نیمه اول را به صدا درآورد، دقیقه چهارم وقت های تلف شده بود که روی حرکت مانه از سمت چپ و پاس عرضی او مقابل دروازه تاتنهام، فرمینیو با یک ضربه راحت گل اول بازی را برای شاگردان یورگن کلوپ به ثمر رساند.

نیمه دوم را این بار لیورپول توفانی آغاز کرد و در همان دقیقه اول محمد صلاح مقابل دروازه تاتنهام با پاس فرمینیو صاحب توپ شد و پس از یک حرکت عرضی، ضربه ای زد که از بالای دروازه لوریس به بیرون رفت.

دقیقه ۴۷ روی ضربه محکم سادیو مانه از پشت محوطه جریمه بود که با دفع ناقص لوریس توپ مقابل الکساندر آرنولد افتاد و او نیز با یک ضربه تمام کننده گل دوم را هم برای لیورپول به ثمر رساند.

دو دقیقه بعد اما در طرف مقابل پیر امیل هوقبجرگ با یک شوت از راه دور دیدنی گل اول را برای تاتنهام به ثمر رساند.

پس از آن بازی آرام و متعادل دنبال شد تا اینکه دقیقه ۶۵ روی ارسال الکساندر آرنولد از سمت راست، سادیو مانه با یک ضربه دیدنی پای چپ در دهانه دروازه حریف به گل رسید و دوباره اختلاف را به دو گل افزایش داد.

در ادامه بازی آرام دنبال شد و شاگردان مورینیو در تاتنهام توانایی و انگیزه لازم را برای جبران نتیجه نشان نمی دادند و لیورپول هم سعی کرد بازی را اداره کند.

نهایتا این لیورپول بود که در هفته بیستم لیگ برتر بیستم مقابل تاتنهام و در زمین این تیم به پیروزی ۳-۱ دست یافت.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا