لیورپول با وجود قطعی شدن قهرمانی برای رسیدن به رویای ۱۰۰ امتیازی از بازیکنان اصلی خود در هفته سی و پنج لیگ برتر انگلیس مقابل برنلی استفاده کرد و با تساوی ۱-۱ متوقف شد.

در هفته سی و پنجم لیگ برتر انگلیس لیورپول در ورزشگاه آنفیلد میزبان برنلی بود. شاگردان یورگن کلوپ از همان ابتدا بازی را در اختیار داشتند و دقیقه ۱۸ روی پاس فرمینیو در محوطه جریمه محمد صلاح با یک شوت زیبا دروازه پوپ در برنلی را تهدید کرد.

اما پوپ با واکنشی علی توپ را به کرنر فرستاد. دو دقیقه بعد ضربه از راه دور مانه راهی به دروازه حریف پیدا نکرد.

برتری لیورپول ادامه داشت و دقیقه ۳۳ مانه، محمد صلاح را در موقعیتی مناسب صاحب توپ کرد و ضربه خطرناک او باز هم با واکنش زیبای پوپ همراه شد.

با تداوم فشار قرمزها این تیم دقیقه ۳۵ روی ارسال فابینیو و ضربه سر زیبا و دقیق رابرتسون به گل رسید و بالخره مزد برتری خود را گرفت.

در اینجا بخوانید:

در ادامه لیورپول بازی را کنترل کرد و تا پایان نیمه اول موقعیت خاصی بوجود نیامد تا اینکه در وقت‌های تلف شده پوپ باز هم مانه را در گلزنی ناکام گذاشت.

نیمه دوم هم با حملات لیورپول آغاز شد و در همان ابتدا ضربه محمد صلاح به تیر دروازه برنلی برخورد کرد و گل نشد. در ادامه بازی تا حدودی متعادل شد و دقیقه ۵۸ ضربه رودریگوئز روی ارسال وستوود با واکنش عالی آلیسون همراه شد.

پس از آن بازی آرام دنبال می‌شد تا اینکه برنلی دقیقه ۶۸ به گل تساوی رسید. با ضربه سر تارکوفسکی توپ به رودریگوئز رسید و ضربه دیدنی و فنی او در گوشه دروازه لیورپول جای گرفت.

دقیقه ۷۴ هم ضربه آرنولد راهی به دروازه برنلی پیدا نکرد. چند دقیقه بعد ضربه گودموندسون به دیرک دروازه آلیسون برخورد کرد و گل نشد.

بازی با این روند ادامه داشت، و در لحظات پایانی دو تیم دو موقعیت عالی را از دست دادند. ابتدا در وقت‌های تلف شده شوت بسیار خطرناک بازیکن برنلی از داخل محوطه جریمه لیورپول و در شلوغی آن به دیرک افقی دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت.

کمی بعد در طرف مقابل مانه هم در گلزنی ناکام بود تا لیورپول با تساوی ۱-۱ مقابل برنلی در هفته سی و پنجم لیگ برتر انگلیس از رویای ۱۰۰ امتیازی شدن فاصله بگیرد.

 

 

 

 

اخبار نقل و انتقالات فوتبال