لیورپول و رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ و بازی برگشت مرحله یک چهارم نهایی به دیدار هم رفتند و این شاگردان زیدان بودند که به لطف اندوخته بازی رفت به نیمه نهایی صعود کردند.

دیشب و از بازی برگشت دور یک چهارم لیگ قهرمانان اروپا لیورپول در آنفیلد میزبان رئال مادرید بود.

شاگردان زیدان به لطف پیروزی ۳-۱ بازی رفت کار سختی در تقابل به تیم یورگن کلوپ نداشتند و در اکثر دقایق بازی حریف را به خوبی کنترل کردند.

لیورپول بازی را بهتر آغاز کرد و در همان دقیقه ۲ مانه، محمد صلاح را در موقعیت تک به تک قرار داد، اما ضربه خطرناک او با واکنش عالی کورتوا همراه شد.

در ادامه رئال مادرید بازی را به تعادل کشاند، اما دقیقه ۱۱ لیورپول باز هم می توانست در یک حمله سریع به گل برسد که این بار هم کورتوا مانع شد.

دقیقه ۲۰ این بار در طرف مقابل ضربه کریم بنزما با اثرگذار کباک به تیر دروازه حریف برخورد کرد.

در اینجا بخوانید:

پس از آن لیورپول بر بازی مسلط بود، اما بازی فشرده و منسجم رئال مادرید در خط دفاع به این تیم اجازه خلق موقعیت خطرناک را نمی داد.

دقیقه ۴۱ ضربه محمد صلاح در موقعیت مناسب به بیرون رفت و نیمه اول بدون گل پایان یافت.

نیمه دوم هم لیورپول تلاش زیادی کرد تا دروازه رئال را باز کند و از همان دقایق نخست حمله می کرد، اما نتوانست از سد دفاع مستحکم لوس بلانکوس عبور کند.

در حالی که حملات لیورپول ادامه داشت، رئال مادرید در چند ضد حمله خطرناک می توانست به گل برسد.

دقیقه ۶۶ وینیسیوس روی پاس عمقی والورده با آلیسون تک به تک شد و ضربه او به بدن سنگربان لیورپول برخورد کرد. توپ در برگشت مقابل بنزما افتاد، اما آلیسون ضربه او را با واکنشی عالی دفع کرد.

با نزدیک شدن به دقایق پایانی فشار لیورپول شدت گرفت، اما رئال روز خوبی در خط دفاع داشت و حملات شاگردان کلوپ را ناکام گذاشت.

نهایتا این رئال مادرید بود که به لطف پیروزی بازی رفت، پس از تساوی بدون گل دیشب مقابل لیورپول راهی نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ شد.

 

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز