تیم فوتبال لیورپول در بازی رفت اولین دور از مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۰ مقابل اتلتیکو مادرید با نتیجه ۱ بر ۰ و با تک گل سائول نیگوئز شکست خورد.

اتلتیکو مادرید در بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا و در ورزشگاه متروپولیتانو شهر مادرید میزبان لیورپول بود. اتلتیکو بازی بهتر آغاز کرد و خیلی زود دقیقه ۴ به گل رسید.

سائول نیگوئز روی یک ضربه کرنر و با استفاده از آشفتگی و شلوغی جلوی دروازه لیورپول با یک ضربه ساده از دهانه دروازه گل اول بازی را برای اتلتیکو به ثمر رساند.

پس از این گل بازی متعادل شد و لیورپول به آرامی خود را در زمین پیدا کرد. دقیقه ۲۶ روی اشتباه فن‌دایک مدافع لیورپول، موراتا با آلیسون تک به تک شد و با تعلل زیاد ضربه‌‌ای زد که با برخورد به دروازه‌بان حریف برگشت داده شد.

لیورپول همان توپ را با ضد حمله‌ای سریع به دروازه حریف رساند و محمد صلاح در موقعیت دو به تک با پاس فرمینیو دروازه خالی اتلتیکو مادرید را باز کرد. اما داور این گل را بدلیل آفساید نپذیرفت.

دقیقه ۳۰ نیز شوت از راه دور فابینیو از بالای دروازه اوبلاک در اتلتیکو بیرون رفت. لیورپول کاملا بازی را در اختیار داشت، اما دفاع منطقی و بسته حریف، هیچ راه نفوذی را برای این تیم باز نگذاشته بود.

 

توقف لیورپول پشت سد محکم دفاعی اتلتیکو

 

بالاخره با حرکت تکنیکی مانه و پاس فرمینیو، دقیقه ۳۶ محمد صلاح در موقعیت مناسب صاحب توپ شد و ضربه او به فلیپه مدافع اتلتیکو مادرید برخورد کرد و به کرنر رفت.

نیمه دوم اتلتیکو باز هم شروع بهتری داشت، اما لیورپول دوباره بر بازی مسلط شد و دقیقه ۵۳ ضربه سر محمد صلاح از مقابل دروازه اتلتیکو با اختلاف نسبتا کمی به بیرون رفت.

حملات لیورپول ادامه داشت و نمی‌توانست سد محکم دفاع حریف را بشکند. در مقابل شاگردان سیمئونه در اتلتیکو مادرید خود را از زیر فشار حریف خارج کرده و چند حمله خطرناک ایجاد کردند.

دقیقه ۶۸ مورتا یک فرصت بسیار خوب را در مقابل دروازه آلیسون از دست داد. سه دقیقه بعد نیز ضربه از راه دور بازیکن اتلتیکو راهی به دروازه لیورپول پیدا نکرد. چند دقیقه بعد ضربه محکم هندرسون از بالای دروازه اوبلاک به شکل خطرناکی بیرون رفت.

با چند حمله اتلتیکو مادرید از فشار لیورپول کاسته شد و بازی متعادل گشت و در دقایق پایانی توسط اتلتیکو بخوبی کنترل می‌شد.

در پایان، لیورپول بازی رفت اولین دور از مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۰ را مقابل اتلتیکو مادرید با نتیجه ۱ بر ۰ شکست خورد و امیدوار به بازی برگشت در ورزشگاه آنفیلد باقی ماند.

 

 

 

 

 

ویدئوهای طنز و سرگرمی رافان‌نیوز