لایپزیش و لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ و بازی برگشت مرحله یک هشتم دیشب به دیدار هم رفتند و شاگردان یورگن کلوپ با پیروزی ۲-۰ و نتیجه مشابه بازی رفت صعود خود به مرحله یک چهارم را جشن گرفتند.

لیورپول که در لیگ برتر انگلیس این روزها شرایط خوبی را ندارد، در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در حالی روی کاغذ میزبان بود که به دلیل ممنوعیت برخی کشورهای اروپایی از جمله آلمان به ورود و خروج اتباع انگلیسی مجبور بود همچون بازی رفت در زمین بی طرف به میدان برود.

این بازی در پوشاک آرنا بوداپست مجارستان برگزار شد. هر چند لایپزیش بازی را بهتر آغاز کرد و دقیقه ۱۰ ضربه دنی اولمو با واکنش آلیسون بکر رو به رو شد، اما لیورپول نیز موقعیت هایی را ایجاد کرد و بازی را به تعادل کشاند.

دقیقه ۱۹ دیگو ژوتا روی توپ برگشتی ارسال آرنولد صاحب موقعیت شد و ضربه او را سنگربان لایپزیش دفع کرد.

در اینجا بخوانید:

دو دقیقه بعد گولاسچی این بار محمد صلاح را در موقعیت تک به تک مغلوب کرد. در ادامه این لیورپول بود که تسلط خود را بر لایپزیش دیکته می کرد و موقعیت های خوبی ایجاد نمود.

اما تا پایان نیمه اول در گلزنی ناکام ماند. نیمه دوم آرام و بدون موقعیت آغاز تا اینکه دقیقه ۶۴ لایپزیش تا آستانه باز کردن دروازه آلیسون بکر پیش رفت، اما ضربه سر سولروث با بدشانسی به دیرک دروازه برخورد کرد و گل نشد.

دقیقه ۷۰ بالاخره قفل دروازه ها باز شد و روی پاس زمینی و عرضی دیگو ژوتا، محمد صلاح با یک ضربه فنی و حساب شده دروازه لایپزیش را باز کرد.

این پایان کار نبود و چهار دقیقه بعد ارسال اوریگی با ضربه تمام کننده سادیو مانه همراه شد و لیورپول به گل دوم خود رسید.

در ادامه لایپزیش کار خاصی از پیش نبرد و لیورپول هم به خوبی بازی را اداره کرد تا با پیروزی ۲-۰ همچون بازی رفت صعود آسانی به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ داشته باشد.

 

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز