لیورپول و منچسترسیتی در هفته بیست و سوم لیگ برتر انگلیس با پیروزی ۴ بر ۱ شاگردان گواردیولا به پایان رسید تا لک لک ها در خانه تحقیر شوند.

منچسترسیتی در مهم ترین بازی هفته بیست و سوم لیگ جزیره در ورزشگاه آنفیلد میهمان لیورپول بود.

نیمه اول را دو تیم متعادل و آرام دنبال کردند و هم لیورپول و هم منچسترسیتی موقعیت های نصفه و نیمه داشتند که منجر به گلی نشد.

با این حال نیمه دوم را منچسترسیتی با توپ پر آغاز کرد و دقیقه ۴۹ خیلی زود به گل رسید.

فیل فودن روی پاس رحیم استرلینگ صاحب موقعیت شد و شوت او با واکنش آلیسون مقابل گوندوغان افتاد تا او با یک ضربه تمام کننده گل اول بازی را برای سیتی به ثمر برساند.

پس از این گل لیورپول پیش کشید و سعی کرد نتیجه را جبران کند. همین شد که دقیقه ۶۳ با اشتباه مدافعان منچسترسیتی محمد صلاح با توپ ربایی خود را به محوطه جریمه حریف رساند و توسط روبن دیاز سرنگون شد تا داور برای لیورپول پنالتی بگیرد.

در اینجا بخوانید:

خود صلاح پشت توپ ایستاد و با یک ضربه محکم بازی را به تساوی کشاند.

این پایان کار نبود و منچسترسیتی یک بار دیگر ابتکار عمل را به دست گرفت و در حالی که دقیقه ۷۱ توسط گابریل ژسوس یک گل مردود به ثمر رساند، دقیقه ۷۳ با استفاده از اشتباه آلیسون با پاس فودن و ضربه راحت گوندوغان در مقابل دروازه خالی آلیسون به گل دوم دست یافت.

منچسترسیتی دست بردار نبود و سه دقیقه بعد با تحت فشار قرار دادن حریف باعث اشتباه دیگری از آلیسون شد تا برناردو سیلوا با یک پاس چیپ زمینه گلزنی رحیم استرلینگ با ضربه سر از روی خط دروازه شود.

در حالی که لیورپول هیچ حرفی برای گفتن نداشت، دقیقه ۸۳ روی پاس گابریل ژسوس، فیل فودن گل چهارم را هم برای منچسترسیتی به ثمر رساند.

در دقایق پایانی بازی منچسترسیتی به خوبی بازی را اداره کرد و در نهایت با پیروزی قاطع ۴-۱ لیورپول را در هفته بیست و سوم لیگ برتر انگلیس تحقیر کرد.

 

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز در اینجا