لیورپول و میلان در آغاز لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۲ دیشب یک دیدار هیجان انگیز و پرگل را به نمایش گذاشتند و طی آن شاگردان یورگن کلوپ روسونری را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست دادند.

دیشب و در هفته اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا لیورپول در آنفیلد میزبان میلان بود و از همان ابتدا بازی تهاجمی خود را آغاز کرد.

در نتیجه این شروع خوب الکساندر آرنولد در دقیقه ۹ با فرار خود از سمت راست محوطه جریمه میلان و یک ضربه که با برخورد به پای فیدو توموری تغییر مسیر داده بود، برای لیورپول دروازه روسونری را باز کرد.

پس از این گل لیورپول همچنان به حملات خود ادامه داد و دقیقه ۱۴ صاحب یک ضربه پنالتی شد.

محمد صلاح پشت توپ ایستاد و ضربه محکم او را سنگربان میلان دفع کرد تا لیورپول از رسیدن به گل دوم محروم شود.

در اینجا بخوانید:

چند دقیقه بعد محمد صلاح که در گوشه محوطه جریمه میلان صاحب توپ شده بود، باز هم مغلوب واکنش عالی دروازه‌بان این تیم شد.

با این حال در اواخر نیمه اول میلان شرایط بازی را تغییر داد و به فاصله دو دقیقه در دقایق ۴۲ و ۴۴ با استفاده از ضعف خط دفاع میزبان دو بار توسط ربیچ و براهیم دیاز دروازه لیورپول را باز کرد و با پیروزی به رختکن رفت.

آغاز نیمه دوم هم با هملات لیورپول همراه بود و این تیم تنها پس از سه دقیقه با ضربه محمد صلاح روی پاس اوریگی بازی را به تساوی کشاند.

اما این پایان کار نبود و دقیقه ۷۰ این بار جردن هندرسون توپ برگشتی از دفع ناقص اسماعیل بن ناصر را با یک ضربه زمینی دقیق همراه کرد تا لیورپول دوباره برتری از دست رفته خود را احیا کند.

دقیقه ۸۰ ارسال تئو هرناندز و ضربه سر اولیویه ژیرو راهی به دروازه لیورپول پیدا نکرد تا این تیم در پایان با پیروزی ۳ بر ۲ مقابل میلان سه امتیاز ارزشمند خانگی را در آغاز لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۲ دشت کند.