لیورپول با پیروزی ۳ بر ۱ مقابل برایتون در هفته سی و چهار لیگ برتر انگلیس یاران علیرضا جهانبخش را از پیش رو برداشت.

برایتون در شبی که علیرضا جهانبخش را روی نیمکت خود داشت، در هفته سی و چهارم لیگ برتر انگلیس میزبان لیورپول بود.

لیورپول بازی را هجومی آغاز کرد و دقیقه ۶ در دومین موقعیت خطرناک خود به گل رسید. شاگردان کلوپ با پرس از جلو باعث اشتباه بازیکنان برایتون شدند و نبی کیتا توپ دریافتی را برای محمد صلاح فرستاد تا مهاجم مصری بلافاصله با یک ضربه دقیق گل اول قرمزهای آنفیلد را به ثمر برساند.

دو دقیقه بعد باز هم پرس از جلوی بازیکنان لیورپول باعث شکل گیری یک حمله برای این تیم شد تا پاس نهایی محمد صلاح را هندرسون با یک ضربه تماشایی به گل دوم لیورپول تبدیل کند.

لیورپول به حملات خود ادامه داد و دقیقه ۱۲ متیو رایان با حضور به موقع خود محمد صلاح را در گلزنی ناکام گذاشت.

در اینجا بخوانید:

در ادامه بازی به آرامی متعادل شد و برایتون با گذشت نیمی از نیمه اول بر بازی مسلط گردید و با وجود چند حمله خطرناک تا اواخر نیمه اول به گل نرسید.

اما دقیقه ۴۵ لئوناردو تروسارد روی فرار و ارسال لامپتی دروازه آلیسون بکر را باز کرد تا نیمه اول ۲ بر ۱ به پایان برسد.

نیمه دوم برایتون شروع بهتری داشت، اما این لیورپول بود که دقیقه ۵۳ یک فرصت گلزنی دیگر بدست آورد که رایان باز هم مانع گلزنی مهاجمان حریف شد.

چند دقیقه بعد رایان این بار ضربه والی هندرسون را دفع کرد تا از بیش‌تر شدن اختلاف جلوگیری کند. با ادامه حملات لیورپول این تیم دقیقه ۷۶ باز هم توسط محمد صلاح به گل رسید.

روی ارسال رابرتسون از سمت چپ و با ضربه سر زیبای محمد صلاح، لیورپول گل سوم خود را بدست آورد.

در ادامه و با وجود حملات خطرناک لیورپول توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد و لیورپول با نتیجه ۳ بر ۱ مقابل برایتون در هفته سی و چهارم لیگ برتر انگلیس به پیروزی رسید تا شاگردان یورگن کلوپ در مسیر جاودانگی در فوتبال جزیره قرار بگیرند.

 

 

 

انیمیشن فوتبالی رافان نیوز