لیورپول کلوپ با ترکیب بازیکنان جوان خود در جام حذفی انگلیس مقابل شروزبری به پیروزی ۱-۰ رسید و به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد.

لیورپول در دیدار برگشت مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی انگلیس میزبان شروزبری بود. بدلیل تساوی ۲-۲ دو تیم در بازی رفت، لیورپول مجبور بود یک بازی اضافی با شروزبری برای صعود به مرحله بعد برگزار کند.

از این رو یورگن کلوپ به تمام بازیکنان خود در این بازی استراحت داد و با تیمی متشکل از جوانان لیورپول مقابل شروزبری در آنفیلد ظاهر شد. با این حال شاگردان کلوپ در اکثر دقایق بازی تیم برتر میدان بودند.

دقیقه ۳۵ روی حرکت و ضربه الیوت، از سمت راست محوطه جریمه شروزبری لیورپول می‌توانست به گل برسد که توپ از کنار دروازه بیرون رفت.

نیمه دوم هم با برتری بازیکنان جوان لیورپول آغاز شد. دقیقه ۵۳ روی پاس الیوت، ویلیامز در موقعیت گل قرار گرفت و ضربه او با واکنش دروازه‌بان شروزبری همراه شد.

حملات لیورپول شدت بیش‌تری پیدا کرد و هر بار به شکلی ناکام می‌ماند. اما تلاش زیاد لیورپولی‌ها با اشتباه مدافع حریف همراه شد و شاگردان کلوپ بالاخره به گل رسیدند.

دقیقه ۷۵ روی پاس بلند ویلیامز مدافع راست لیورپول از سمت راست به محوطه جریمه حریف بود که مدافع شروزبری روشان ویلیامز با یک ضربه سر به اشتباه دروازه خودی را باز کرد.

در ادامه بازیکنان لیورپول بیش‌تر بازی را کنترل کردند، هر چند که هنوز هم نسبت به حریف برتری محسوسی داشتند.

تا پایان بازی تلاش دو تیم به جایی نرسید و لیورپول با ترکیب جوانان خود مقابل شروزبری به پیروزی ۱-۰ رسید و به مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی انگلیس صعود کرد.

این صعود برای لیورپول در حالی رقم خورد که کلوپ تصمیم گرفت به تمام بازیکنان اصلی و حتی ذخیره خود استراحت دهد و از بازیکنان جوان استفاده کند.

 

 

 

 

 

عکس‌های گرافیکی ورزشی