تیم فوتبال لیورپول انگلیس در آخرین بازی دوستانه خود در پیش فصل ۲۰۲۰-۲۰۱۹ مقابل لیون فرانسه با نتیجه ۳ بر ۱ به پیروزی رسید و خود را برای حضور در سوپرکاپ فوتبال انگلیس آماده کرد.

دو تیم لیورپول و لیون در استادیوم ژنو سوییس در چارچوب یک بازی دوستانه از پیش فصل ۲۰۲۰-۲۰۱۹ با هم رو به رو شدند. لیورپول در این مسابقه برای اولین بار در بازی‌های تابستان ۲۰۱۹ خود از محمد صلاح، فرمینیو و آلیسون بکر استفاده می‌کرد.

این بازیکنان بدلیل حضور در جام ملت‌های آفریقا و کوپا آمریکا استراحت بیش‌تری نسبت به دیگر بازیکنان لیورپول داشتند.

در دقیقه ۴ بازی لیورپول غافلگیر شد و با اشتباه دروازه‌بان خود آلیسون یک پنالتی تقدیم لیون فرانسه کرد. این پنالتی توسط ممفیس دیپای وارد دروازه شد تا لیون از حریف قدرتمند انگلیسی خود پیش بیافتد.

در ادامه بازیکنان لیورپول خود را در زمین پیدا کرده و ابتکار عمل را در اختیار گرفتند، نتیجه آن گل دقیقه ۱۷ فرمینیو بود که روی غفلت مدافعان لیون در محوطه جریمه خودی به ثمر رسید.

کمی بعد و در دقیقه ۲۱ روی ارسال از سمت راست، مدافع لیون اندرسن به اشتباه دروازه خودی را باز کرد تا لیورپول با نتیجه ۲ بر ۱ پیش بیافتد. تلاش دو تیم در ادامه نیمه اول نتیجه‌ای نداشت و دو تیم با برتری لیورپول به رختکن رفتند.

نیمه دوم با شروع بهتر لیورپول آغاز شد و این تیم توسط هری ویلسون در دقیقه ۵۳ به گل سوم رسید. این گل روی شوت زیبا و سهمگین این بازیکن مرسی سایدی از پشت محوطه جریمه لیون زده شد.

در نهایت این بازی با پیروزی ۳ بر ۱ لیورپول مقابل لیون فرانسه به پایان رسید، تا در یک دیدار دوستانه لیورپولی‌ها محک جدی و خوبی برای دیدار سوپرکاپ فوتبال انگلیس مقابل منچسترسیتی بخورند.

 

لیورپول و لیون

لیورپول و لیون

 

 

عکس‌های گرافیکی طنز در اینجا