لیورپول در شبی که جام قهرمانی لیگ برتر انگلیس را دریافت می‌کرد، در یک بازی جذاب و پرگل با نتیجه ۵-۳ مقابل چلسی به پیروزی رسید.

در آخرین بازی هفته ۳۷ لیگ برتر انگلیس لیورپول در ورزشگاه آنفیلد میزبان چلسی بود. بازی برای دو تیم متعادل آغاز شد و دقیقه ۸ در اولین موقعیت جدی، ارسال زیبای ویلیان با ضربه سر کم دقت میسون مونت از بالای دروازه آلیسون در لیورپول به بیرون رفت.

بازی با روند متعادل خود ادامه داشت تا اینکه دقیقه ۲۳ نبی کیتا با یک توپ ربایی خوب صاحب توپ شد و از پشت محوطه جریمه با یک ضربه دیدنی دروازه کپا را باز کرد.

لیورپول به حملات خود ادامه داد و دقیقه ۳۸ با ضربه ایستگاهی عالی الکساندر آرنولد به گل دوم رسید. این پایان کار نبود و چلسی باز هم دروازه خود را باز شده دید.

دقیقه ۴۳ روی یک ارسال از سمت چپ بود که با اثرگذاری فرمینیو، توپ به واینالدوم رسید تا او با یک ضربه زیبا گل سوم را هم به ثمر برساند.

در حالی که نیمه اول رو به پایان بود، دقیقه سوم وقت‌های تلف شده با ارسال دقیق مونت از سمت چپ اولیویه ژیرود با یک ضربه سر تمام کننده گل اول چلسی را به ثمر رساند.

در اینجا بخوانید:

نیمه دوم هم با برتری لیورپول آغاز شد و دقیقه ۵۴ روی پاس آرنولد این بار فرمینیو کار را تمام کرد و گل جهارم را زد. پس از آن چلسی بر بازی مسلط شد و باز هم اختلاف را به دو گل کاهش داد.

دقیقه ۶۱ حرکت عالی پولیشیچ و پاس رو به جلو او را تامی آبراهام با اثرگذاری کوتاه از دهانه دروازه به گل دوم شاگردان لمپارد تبدیل کرد.

چلسی به فشار خود ادامه داد و این بار آبراهام در نقش سازنده ظاهر شد و با ارسال عالی او از سمت راست، پولیشیچ مقابل دروازه به توپ رسید و با یک ضربه تمام کننده گل سوم را هم زد و اختلاف به حداقل رسید.

در حالی که چلسی بی مهابا حمله می‌کرد با یک توپ ربایی خوب  رابرتسون از سمت چپ فرار سریعی داشت و با یک پاس عرضی چمبرلین را در مقابل دروازه لیورپول صاحب موقعیت کرد تا او دقیقه ۸۴ با ضربه‌ای دقیق دوباره اختلاف را بسود لیورپول افزایش دهد.

در پایان لیورپول با نتیجه پرگل ۵-۳ مقابل چلسی به پیروزی رسید و جشن قهرمانی خود را در لیگ برتر انگلیس تکمیل کرد.

 

 

 

 

اخبار نقل و انتقالات فوتبال