لیورپول و چلسی در لیگ برتر انگلیس و هفته بیست و نهم آن به دیدار هم رفتند که شاگردان کلوپ در شبی که خوب نبودند با نتیجه ۱-۰ شکست خوردند تا به کلی از قهرمانی در لیگ برتر ناامید شوند.

لیورپول در حالی که در خط دفاع خود دچار بحران مصدومیت شده است، دیشب از هفته بیست و نهم لیگ جزیره میزبان چلسی بود.

دو تیم بازی را نزدیک و پایاپای آغاز کردند و در دقایق ابتدایی هر کدام چند موقعیت را ایجاد و از دست دادند.

پس از آن چلسی برتری نسبی خود را بر لیورپول نشان داد و در نتیجه آن دقیقه ۲۳ تیمو ورنر در یک حمله سریع با پاس بلندی که پشت مدافعان حریف برای او ارسال شد، آلیسون بکر را جا گذاشت و دروازه او را باز کرد، اما VAR این گل را آفساید اعلام کرد.

دقیقه ۲۸ محمد صلاح با یک ارسال بلند و عالی سادیو مانه را صاحب موقعیت کرد، اما او قدر این فرصت را ندانست.

در اینجا بخوانید:

دو دقیقه بعد این بار تیاگو با پاسی مناسب کورتیس جونز را صاحب موقعیت کرد که ضربه او هم راهی به دروازه چلسی پیدا نکرد.

در حالی که اواخر نیمه اول بازی در اختیار لیورپول بود، چلسی دقیقه ۴۲ با ضربه دیدنی میسون مونت به گل رسید و تا پایان نیمه اول از آن محافظت کرد.

نیمه دوم متعادل آغاز شد، اما باز هم چلسی موقعیت های خطرناکی ایجاد کرد. دقیقه ۵۶ روی حرکت و پاس عالی حکیم زیاش، تیمو ورنر در موقعیت گل قرار گرفت که از آن بهره ای نبرد.

پس از آن لیورپول بر بازی مسلط شد و تلاش های این تیم برای ایجاد خطر روی دروازه چلسی به نتیجه نمی رسید. دقیقه ۷۶ آلیسون بکر ضربه تیمو ورنر را که روی همکاری جورجینیو و میسون مونت صاحب توپ شده بود، مهار کرد.

در ادامه تلاش بازیکنان لیورپول به نتیجه نرسید و در نهایت این تیم با شکست ۱-۰ مقابل چلسی یک گام دیگر از صدر جدول لیگ برتر انگلیس فاصله گرفت تا امید چندانی برای دفاع از عنوان قهرمانی نداشته باشد.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا