لیونل مسی بارسلونا و خبری که جهان فوتبال را به شوک بزرگی فرو برد، آری بالاخره زمان تلخ جدایی ابر ستاره بلوگرانا فرا رسید.

لیونل مسی یک نوجوان اهل آرژانتین بود که از همان کودکی استعداد ناب خود را در فوتبال نشان داد.

در حالی که برای یک مشکل جسمی نیاز به درمان داشت، باشگاه بارسلونا هزینه درمان او را برعهده گرفت و او را از سال ۱۹۹۸ وارد لاماسیا کرد.

لیونل مسی در لاماسیا به آرامی اما به شکل محسوسی به رشد خود ادامه داد، در زمانی که ریوالدو و رونالدینیو ستاره های بارسا بودند، ستاره جوان آرژانتینی از هر فرصتی به بهترین شکل استفاده می کرد.

گواردیلا جوان و کم تجربه در عین ناباوری از تیم دوم بارسلونا، سال ۲۰۱۲ سرمربی تیم اصلی شد و انگار همانی بود که برای جهش بزرگ بلوگرانا، نیوکمپ نیاز داشت.

لیونل مسی و گواردیولا در کنار دیگر ستاره های تاثیرگذار بارسلونا از جمله ژاوی و اینیستا تیمی رویایی را تشکیل دادند همزمان با هم و در کنار هم رشد کردند و یک تیم رویایی را تشکیل دادند که به هیچ جامی رحم نمی کرد.

لیونل مسی حالا یک فوق ستاره بود و انگار نمی شد او را از بارسا جدا کرد و او نیز دنبال ادای دین به باشگاهی بود که در نوجوانی هزینه درمان او را متقبل شد.

در اینجا بخوانید:

با گذشت سال ها، حالا دیگر بال های قدرت بارسلونا، یعنی گواردیولا، ژاوی و اینیستا در نیوکمپ نبودند و از بین ستاره های تاثیرگذار تنها لیونل مسی بود.

بارسلونا دیگر قدرت گذشته را نداشت و در لیگ قهرمانان اروپا پس از شکست تحقیرآمیز مقابل بایرن مونیخ نشان داد که باید از نو خود را بسازد و زمان جدایی لیونل مسی فرا رسیده است.

چرا که به وضوح روشن شده بود که بارسلونا دیگر برای لیونل مسی کوچک است و ظرف وجودی آن تاب و تحمل ابر ستاره آرژانتینی را ندارد.

با این حال لاپورتا آمد تا بلکه شرایطی را فراهم کند که بارسلونا بتواند مسی را در کنار خود حفظ کند.

اما دیشب یک خبر تلخ دنیای فوتبال را به شوک بزرگی فرو برد.

آری زمان جدایی فرا رسید و امکان تمدید قرارداد لیونل مسی وجود ندارد. این خبر تلخ را باشگاه بارسلونا دیشب با صدور یک بیانیه تایید کرد و از فوق ستاره آرژانتینی تشکر کرد.

شاید تصور دیدن بازی های بارسلونا و حتی لالیگا بدون لیونل مسی قابل باور نباشد، چرا که گزافه نیست اگر ابر ستاره آرژانتینی دو دهه اخیر نیوکمپ را قلب بلوگرانا نامید.

با این حال باید این را هم در نظر گرفت که لیونل مسی اگر امسال جدا نمی شد، نهایتا بیش‌تر از دو فصل دیگر نمی توانست برای بارسا به میدان برود و هواداران بلوگرانا دیر یا زود باید با این اتفاق تلخ کنار می آمدند.