لیونل مسی در پاری سن ژرمن اتفاقی مهم و خبرساز است که تا ساعاتی دیگر نهایی و رسمی خواهد شد، چرا که پاریس مدتی است انتظار فرود فوق ستاره آرژانتینی به خاک فرانسه را می کشد، دقیقا از زمان رسمی شدن جدایی او از بارسلونا.

لیونل مسی چاره ای جز جدایی از بارسلونا نداشت و چند روزی است که در صدر اخبار فوتبالی دنیا قرار گرفته است.

گمانه زنی ها درباره نحوه و دلیل جدایی مسی از بارسلونا زیاد است و هر کسی از دید خود یک دلیل را برای آن عنوان می کند.

در این بین حتی برخی از مدیران میانی بارسلونا و حتی یک عضو هیئت مدیره این تیم با انتقاد از عملکرد لاپورتا او را مقصر اصلی این اتفاق دانستند و از سمت خود استعفا دادند.

هر چند در واقع لاپورتا می توانست رفتار متفاوتی در مورد جدایی مسی داشته باشد، اما اوضاع مالی بحرانی بلوگرانا که نتیجه مدیریت فاجعه آمیز بارتمئو در این باشگاه بود، به نظر چاره‌ای جز این را برای مدیری که با استفاده از نام فوق ستاره آرژانتینی به صندلی ریاست رسیده بود، نگذاشت.

در اینجا بخوانید:

لاپورتا را در جریان جدایی لیونل مسی از بارسلونا باید یک سیاست مدار کارکشته دانست که سعی کرد یک فاجعه را با فریب دادن همه مدیریت کند.

این جمله فوق جمله ای بسیار عمیق و عجیب است، اما غیر از این نمی شد برای جدایی مسی نوشت.

به هر حال لیونل مسی از بارسلونا جدا شد و از ساعاتی پیش با پروازی اختصاصی راهی پاریس شد تا قرارداد جدید خود را با باشگاه پاری سن ژرمن امضا کند.

در واقع شرایط جدایی مسی بسیار خاص و ویژه بود که احتمال وقوع آن برای هر شخصیت دیگری بسیار بسیار بعید و غیرممکن خواهد بود.

تقریبا اکثر رسانه های معتبر دنیا خبر حضور لیونل مسی در پاری سن ژرمن را قطعی دانسته اند.

حتی خورخه مسی هم نهایی شدن امضای قرارداد لیونل مسی با پاری سن ژرمن را تا پایان امشب قطعی دانسته است.

بنابراین تا بامداد امشب و حتی قبل از آن نیز احتمال رسیدن خبر مهم امضای قرارداد لیونل مسی با پاری سن ژرمن وجود دارد و از هم کنون باید فوق ستاره آرژانتینی را زوج نیمار و امباپه در خط حمله پی‌اس‌جی دانست، البته اگر رئال مادرید مهاجم فرانسوی را شکار نکند.