در هفته سی لیگ برتر انگلیس از فوتبال جزیره لیورپول باز هم متوقف شد، تاتنهام و منچستریونایتد مساوی شدند و چلسی و منچسترسیتی به پیروزی رسیدند.

آغاز هفته ۳۰ لیگ برتر انگلیس پس از وقفه‌ای سه ماهه، با دیدار نوریچ و ساوتهمپتون آغاز شد که طی آن ساوتهمپتون در زمین حریف با سه گل به پیروزی رسید.

پس از آن نیز منچستریونایتد در زمین تاتنهام به دیدار این تیم رفت و در یک بازی نزدیک و در حالی که با گل دقیقه ۲۷ استیون برقوین عقب افتاده بود، در پایان با گل دقیقه ۸۱ برونو فرناندز از روی نقطه پنالتی از شکست گریخت و یک تساوی ارزشمند ۱-۱ بدست آورد.

در ادامه نیز واتفورد و لسترسیتی ۱-۱ شدند و برایتون در زمین آرسنال شاگردان میکل آرتتا را با وجود دریافت گل اول با نتیجه ۲ بر ۱ شکست داد. برای آرسنال نیکولاس په‌په دقیقه ۶۸ و برای برایتون لویس دانک دقیقه ۷۵ و مایوپی دقیقه ۹۵ گلزنی کردند.

اما وستهام ۲ بر ۰ مغلوب ولورهمپتون شد، کریستال پالاس نیز ۲ بر ۰ در زمین بورنموث به پیروزی رسید و نیوکاسل با سه گل شفیلدیونایتد را از پیش رو برداشت.

در اینجا بخوانید:

همچنین چلسی میهمان استون ویلا بود و ابتدا با گل دقیقه ۴۳ کانتی هاوس از حریف عقب افتاد. با این حال در نیمه دوم لمپارد شرایط تیمش را با تعویض‌های مناسب تغییر داد و پولیشیچ دقیقه ۶۱ و تنها شش دقیقه پس از ورود به زمین و اولیور ژیرود دقیقه ۶۳ دو گل چلسی را به ثمر رساندند تا این تیم ۲ بر ۱ استون ویلا را شکست دهد.

لیورپول نیز که تنها به ۶ امتیاز برای قهرمانی نیاز داشت، در زمین اورتون و در دربی مرسی ساید مقابل تیم کارلو آنجلوتی با تساوی بدون گل متوقف شد و قهرمانی خود را بیش‌تر از گذشته به تاخیر انداخت.

آخرین بازی هفته سی لیگ برتر انگلیس را منچسترسیتی و برنلی در ورزشگاه اتحاد شهر منچستر برگزار کردند و شاگردان گواردیولا در یک دیدار کاملا برتر با پنج گل به پیروزی رسیدند.

در این دیدار فیل فودن و ریاض محرز ۲ گل و داوید سیلوا ۱ گل برای منچسترسیتی به ثمر رساندند.

 

لیگ برتر انگلیس و جدول رده بندی تا هفته سی

 

 

 

 

 

ویدئوهای طنز و سرگرمی رافان‌نیوز