در هفته پایانی فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ لیگ برتر انگلیس منچستریونایتد و چلسی به لیگ قهرمانان اروپا صعود کردند، تاتنهام در زمین کریستال پالاس متوقف شد و تیم‌های منچسترسیتی لیورپول و آرسنال با پیروزی به کار خود پایان دادند.

در حالی که اول و دومی لیورپول و منچسترسیتی در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ لیگ جزیره از مدت‌ها قبل قطعی شده بود، اما برای دو سهمیه باقیمانده لیگ قهرمانان سه تیم تا هفته پایانی شانس داشتند و رقابت جذابی را با هم برگزار کردند.

همه بازی‌های هفته پایانی همزمان و از ساعت ۱۹:۳۰ دیروز یک شنبه ۵ مرداد آغاز شد. در این بین دو بازی مهم برای دو سهمیه باقیمانده لیگ قهرمانان اروپا برگزار می‌شد که اتفاقا بین تیم‌هایی بود که شانس صعود را تا هفته پایانی حفظ کرده بودند.

چلسی در ورزشگاه استمفورد بریج لندن از ولورهمپتونی پذیرایی می‌کرد که تا دو هفته پیش شانس خوبی برای حضور در فصل آینده لیگ قهرمانان داشت. شاگردان فرانک لمپارد در این بازی شروع خوبی نداشتند، اما با نزدیک شدن به پایان نیمه اول بازی را در اختیار گرفته و با دو گل میسون مونت دقیقه دوم وقت‌های تلف شده نیمه اول و ژیرود دقیقه چهارم تلف شده به پیروزی رسید.

چلسی تا پایان از دو گل خود محافظت کرد تا خیالش از حضور در لیگ قهرمانان اروپا راحت شود. اما دو تیم منچستریونایتد و لسترسیتی نیز یک بازی حساس، مهم و سرنوشت ساز را برای صعود به بالاترین سطح فوتبال باشگاهی برگزار کردند.

در این دیدار منچستریونایتد بیش‌تر به اداره بازی پرداخت و با وجود حملات متعدد لستر، در نهایت با دو گل برونو فرناندز در دقیقه ۷۱ و از روی نقطه پنالتی و لینگارد دقیقه ۹۸ به پیروزی رسیده و بعنوان تیم سوم جدول رده بندی لیگ برتر انگلیس به UCL صعود کرد.

در اینجا بخوانید:

اما در بازی‌های نچندان مهم، برایتون ۲ بر ۱ در زمین برنلی به پیروزی رسید، اورتون ۱-۳ مغلوب بورنموث شد، کریستال پالاس و تاتنهام ۱-۱ شدند، ساوتهمپتون ۳ بر ۱ شفیلدیونایتد را از پیش رو برداشت و وستهام و استون ویلا نیز با تساوی ۱-۱ به کار خود پایان دادند.

آرسنال هم مقابل واتفورد و در یک بازی پرگل به پیروزی ۳ بر ۲ دست یافت. در این دیدار اوبامیانگ دقایق ۴ از روی نقطه پنالتی و ۳۳ و همچنین کیه رن تیرنی دقیقه ۲۴ برای توپچی‌ها گلزنی کرده و دو گل واتفورد را نیز تروی دی نی دقیقه ۴۳ از روی نقطه پنالتی و ولبک دقیقه ۶۶ به ثمر رساندند.

همچنین منچسترسیتی باز هم با نمایشی سراسر هجومی و پنج گل نوریچ را در هم کوبید. گابریل ژسوس دقیقه ۱۲، کوین دی بروین دقایق ۴۶ و ۹۱، رحیم استرلینگ دقیقه ۷۹ و ریاض محرز دقیقه ۸۳ گل‌های سیتی را زدند.

لیورپول نیز که چند هفته قبل قهرمانی خود را در لیگ برتر انگلیس قطعی کرده، از هفته پایانی میهمان نیوکاسل بود. شاگردان یورگن کلوپ در حالی که با گل دقیقه ۱ دیت گایل عقب افتادند، اما با سه گل فن دایک دقیقه ۳۸، اوریگی ۵۹ و سادیو مانه ۸۹ کار خود را در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ با پیروزی ۳ بر ۱ به پایان رساندند.

با پایان فصل تیم‌های لیورپول، منچسترسیتی، منچستریونایتد و چلسی با قرار گرفتن در رده‌های اول تا چهارم به لیگ قهرمانان اروپا رفتند، لسترسیتی در لیگ اروپا خواهد بود و تاتنهام باید در انتخابی لیگ اروپا به میدان برود. همچنین سه تیم انتهای جدولی بورنموث، واتفورد و نوریچ به دسته پایین‌تر یعنی چمپیونشیپ سقوط کردند.

 

لیگ برتر انگلیس و جدول رده بندی فصل 2019-2020

 

 

 

عکس‌های گرافیکی طنز و سرگرمی رافان نیوز